Informacje

Shadow Realms powstaje od nowa? Będą też wersje na konsole?

6

Niepokojące doniesienia na temat szykowanego na pecety Shadow Realms dobiegają do sieci. Anonimowi informatorzy sugerują, że na premierę gry będzie trzeba poczekać do 2017 roku.

Shadow Realms powstaje od nowa? Będą też wersje na konsole? - obrazek 1

Ogłoszone na ubiegłorocznym gamescomie Shadow Realms może przechodzić gruntowne zmiany, a nawet powstawać od zera - informują anonimowe źródła za pośrednictwem serwisu Kotaku. Pojawiły się nawet doniesienia, że gra została całkowicie skasowana, ale jeden z "wiarygodnych informatorów" twierdzi, że w październiku została jedynie gruntownie przebudowana.

Najistotniejszą zmianą w samej rozgrywce ma być wprowadzenie pełnowymiarowej kampanii dla jednego użytkownika. Osobne źródło potwierdziło z kolei, że serwery Shadow Realms zostały wyłączone. Z perspektywy biznesowej najważniejszą modyfikacją ma być integracja RPG-a z platformą Origin. Dzięki temu BioWare Austin będzie mogło liczyć na większe fundusze na realizację projektu od Electronic Arts.

Spekuluje się, że w przypadku takich gier, jak Dawngate czy Command & Conquer, o ich ostatecznym niepowodzeniu przesądził właśnie fakt, że ich twórcy nie zdecydowali się na integrację z Originem i otrzymali przez to od EA mniej pieniędzy.

Shadow Realms miało trafić jedynie na PC, ale według najnowszych, nieoficjalnych doniesień, zawita również na Xboksa One i PlayStation 4. Pierwotnie rozgrywka miała opierać się na asymetrycznym multiplayerze 4 vs 1, podziale na epizody i obecności mistrza gry. Zmiany mają wymusić przełożenie terminu wydania z tego roku na 2017.

Electronic Arts na razie nie skomentowało powyższych doniesień.

6 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Phobos_s

"Pierwotnie rozgrywka miała opierać się na symetrycznym multiplayerze 4 vs 1" - skoro 4 vs 1 to chyba raczej asymetrycznym mutli :)
Swoją drogą, widzę, że po niezbyt ciepłym przyjęciu przez graczy tej "nowości" BW poszło po rozum do głowy i zaczyna robić coś co może choć trochę dorastać do pięt oczekiwaniom rozbudzonym przez interesujące zwiastuny, które summa summarum nijak miały się do tego co później Kanadyjczycy zaprezentowali.

Odpowiedz
G Muradin_07

A tak ostatnio grając w Dragon Age: Inquisition przypomniałem sobie, że taka gra w ogóle była zapowiedziana. W sumie to nadal do końca nie wiem czy na nią konkretnie czekam. Jeśli wyjdzie i będzie dobra to będzie miłym zaskoczeniem. Jak nie - dużo nie stracę.

Odpowiedz
ssegrand

Oj chyba podzieli los Dawngate.

Odpowiedz
Shinigami

Pytanie brzmi, czy ktokolwiek będzie na ten tytuł czekał, 2 lata to jednak sporo czasu. Absolutnie nie zdziwi mnie informacja o upadku tego projektu :P

Odpowiedz
G The_Deker_10

Hmm czasu jeszcze bardzo dużo no ale zobaczymy :)

Odpowiedz
G Fang

Jak dla mnie to może być tylko lepiej. Bo na razie to zapowiadało się na strasznie słabą grę.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?