Gas Powered Games: Kickstarter zaczyna tracić impet

Małgorzata Trzyna
2013/02/13 14:59

Chris Taylor, szef Gas Powered Games, powiedział, że po ubiegłorocznej kampanii Double Fine Adventure, która skończyła się spektakularnym sukcesem, ludzie zaczynają staranniej wybierać projekty na Kickstarterze.

Gas Powered Games: Kickstarter zaczyna tracić impet

Taylor uważa, że zbiórka na Wildmana wystartowała w niezbyt sprzyjającym okresie – tuż po świętach Bożego Narodzenia, gdy ludzie wydali już swoje oszczędności. Dodatkowo ci, którzy przesłali swoje pieniądze na inne projekty, zaczynają staranniej wybierać spośród nowych propozycji albo po prostu czekają na premierę tych tytułów, do których dołożyli kilka groszy. Taylor dodał, że praca w branży gier jest naprawdę wymagająca, a sukces zależy od szczęścia – albo trzeba pracować 12 godzin na dobę, przez siedem dni w tygodniu i mieć ogromne, wieloletnie doświadczenie. To tak, jakby ktoś udał się do Hollywood i oświadczył, że chce robić filmy – musiałby konkurować z Jamesem Cameronem.

GramTV przedstawia:

Szef Gas Powered Games wspomniał, że w latach 90 wszystko było znacznie prostsze - można było wpaść do wydawcy, podpisać umowę, a jeśli nie udało zmieścić się w budżecie, nie miało to dużego znaczenia. Teraz wszystko się zmieniło. Choć Taylor zdołał utrzymać się w branży i zna wszystkie osoby, które pracują w tym przemyśle, to nikt mu nie pomoże, ponieważ liczą się tylko ci, którzy mogą zaoferować hit, który sprzeda się w 10 milionach egzemplarzy.

Gas Powered Games potrzebowało 1,1 miliona dolarów na stworzenie Wildmana, ale gdy do końca zbiórki pozostało ledwo cztery dni, a udało się zgromadzić tylko połowę tej kwoty, zdecydowało się na odwołanie kampanii.

Komentarze
14
Usunięty
Usunięty
13/02/2013 19:14
Dnia 13.02.2013 o 19:08, Geeko napisał:

FTL okazał się hitem, ostatni gameplay z Wasteland 2 też był niczego sobie.

Pierwszy był zrobiony (w porównaniu z milionowymi zbiórkami) za grosze, nad drugim wisi w powietrzu popremierowy flame. ;p

Usunięty
Usunięty
13/02/2013 19:08
Dnia 13.02.2013 o 18:41, Czapelo napisał:

Kickstarter zaczyna tracić impet....

FTL okazał się hitem, ostatni gameplay z Wasteland 2 też był niczego sobie. Nikt nie zapewni, że każda z tych gier będzie tru uber hitem, ale jednak na razie można zachować przynajmniej odrobinę optymizmu.

Usunięty
Usunięty
13/02/2013 18:41

Kickstarter zaczyna tracić impet.... wielkie mi zdziwienie. Niech w końcu na rynku pokaże się choć kilka z tych ultrasupermegahiperhitów i niech takimi się okażą. Na razie ludzie stwierdzili że jest to worek z albo baaardzo głębokim dnem, albo co gorsza bez dna. Dlatego wolą poczekać i stwierdzić czy aby na pewno ich pieniądze nie idą na marne. Jeślikickstarter okaże się faktycznie takim objawieniem, to i ludzie z powrotem zaczną pompować pieniądze.
Trwa Wczytywanie