Felieton

Star Citizen - znamy wstępne wymagania sprzętowe

Patryk Purczyński, 04 grudnia 2012 22:07 4

Choć od premiery Star Citizen dzieli nas jeszcze kilkanaście miesięcy, twórcy już teraz mogą wstępnie określić, jaki sprzęt będzie potrzebny do odpalenia gry.

Na stronie Kickstartera pojawiły się nowe informacje dotyczące projektu Star Citizen, którego autorzy w spektakularny sposób uzyskali fundusze na jego realizację. Dotyczą one wymagań sprzętowych gry. Wydają się one niemałe, ale trzeba pamiętać, że tytuł ten ma zadebiutować w 2014 roku - a do tego czasu podana konfiguracja zapewne uchodzić będzie za standard.

Ekipa Cloud Imperium Games Corporation podaje, że Star Citizen ruszy na komputerze z procesorem dwurdzeniowym, kartą GeForce GTX 460 i 4 GB pamięci RAM. Aby w pełni cieszyć się z dobrodziejstw graficznych, trzeba mieć na pokładzie procesor i7 2500/2600/2700 lub lepszy i kartę GeFotce GTX 670. Należy pzy tym pamiętać, że gra będzie oparta na silniku CryEngine.

Twórcy zastrzegają ponadto, że nie jest to ostateczna wersja wymagań sprzętowych Star Citizen. - W ciągu najbliższych 24 miesięcy gra przejdzie gruntowną optymalizację, do tego należy doliczyć szybkie tempo technologii, więc trudno powiedzieć z całą pewnością, jak będą się kształtowały wymagania - oznajmia Cloud Imperium.

Ubisoft dorzuca darmową grę do zamówień The Division 2 na PC
Blizzard bez dużej premiery w 2019 roku
Dangerous Driving, duchowy spadkobierca Burnouta, zadebiutuje w kwietniu
Human: Fall Flat sprzedało się świetnie, teraz trafi na smartfony
najnowsze