Kolejna gra, Project Fedora, sfinansowana dzięki kampanii Kickstarter

Małgorzata Trzyna
2012/06/11 18:11
3
0

Bez DRM, bez DLC, ta sama zawartość dla wszystkich – tak właśnie reklamuje się Project Fedora, szósta część serii Tex Murphy, która ma ukazać się w 2013 roku.

Kolejna gra, Project Fedora, sfinansowana dzięki kampanii Kickstarter

Kolejna przygodowa gra akcji z serii Tex Murphy, Project Fedora, została w pełni sfinansowana dzięki kampanii Kickstarter. Do końca zbiórki pozostał jeszcze tydzień, ale już teraz ponad 5000 fanów łącznie przesłało blisko 500 000 dolarów. Teraz twórcy, Chris Jones i Aaron Conners, chcą skupić się na rozszerzeniu projektu. Jeśli uda im się zebrać wystarczającą ilość pieniędzy, zamierzają zrobić porty gry na więcej platform, udostępnić ją w kilku dodatkowych językach oraz rozbudować jej fabułę.

Nasze decyzje mają wpływać na rozwój wydarzeń w grze i prowadzić do różnych zakończeń – mówi Chris Jones na poniższym nagraniu. Co więcej, w grze mają zostać wprowadzone poziomy trudności, system wyświetlania wskazówek i możliwość eksploracji trójwymiarowego otoczenia oraz zagadki logiczne.

GramTV przedstawia:

Historia serii zaczęła się w roku 1989 r. wraz z premierą gry Mean Streets, w której to poznaliśmy detektywa Teksa działającego w postapokaliptycznym San Francisco w połowie XXI w. Kolejny tytuł z tego cyklu, Martian Memorandum, pojawił się na rynku na dwa lata później. W 1994 r. zadebiutował Under a Killing Moon - odsłona, w której po raz pierwszy połączono grę prawdziwych aktorów z trójwymiarowymi lokacjami. "Trójka" cieszyła się tak dużym sukcesem, iż na jego fali powstały jeszcze dwa sequele wykonane w podobnej technice - The Pandora Directive (1996) oraz Tex Murphy: Overseer (1998). Warto zaznaczyć iż w rolę Teksa wcielał się wspomniany już Chris Jones.

Źródło: Kickstarter

Komentarze
3
Usunięty
Usunięty
12/06/2012 10:07

Kurcze, jakoś mnie ten Kickstarter omniął.Ale genialne info. Tex Murphy to jedna z moich ulubionych serii i jedna z lepszych serii przygodówek :)No to czekam na nową część Texa.

Usunięty
Usunięty
11/06/2012 21:00

Ciekawe, czy będzie to gra FMV czy też jak te stare texy :D

alucard69
Gramowicz
11/06/2012 18:46

Hell yeah! Sam zapłaciłem :)
Trwa Wczytywanie