O grze

Vampyr to unikatowa mieszanka gry akcji z elementami horroru. Za stworzenie tytułu odpowiadają autorzy Life is Strange oraz Remember Me, czyli studio Dontnod Entertainment.

Akcja gry Vampyr toczy się w Londynie na początku XX wieku. To czas, w którym po całej Europie rozprzestrzenia się hiszpanka, czyli zabójcza grypa sprawiają, że ludzie muszą zmagać się nie tylko z zarazą, ale także strachem i przemocą. Głównym bohaterem jest Jonathan E. Reid, zwykły doktor, który wraca do domu, by pomóc przywrócić dawny porządek. Mężczyzna zostaje jednak ugryziony przez jednego z pacjentów i zmienia się w wampira. Jednocześnie chce dalej wykonywać swoją misję i ratować ludzi, ale nowa natura sprawia, że musi żywić się krwią.

Vampyr pozwala na ukształtowanie przebiegu rozgrywki i charakteru naszego protagonisty dzięki możliwości podejmowania trudnych wyborów moralnych. Gracz sam może decydować, w jakim kierunku rozwinie postać, odblokowując nowe zdolności. To właśnie one umożliwiają stosowanie rozmaitych taktyk w walkach z przeciwnikami, podczas których niezwykle przydatne okazują się także rozmaite typy uzbrojenia, jakimi dysponuje Jonathan E. Reid.

Oprawa graficzna Vampyra jest niezwykle szczegółowa. W poszczególnych lokacjach znajdziemy mnóstwo detali, a ponadto zadbano o realistyczne modele postaci widocznych na ekranie. Tytuł powstał w oparciu o technologię Unreal Engine 4.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7, Windows 8 lub Windows 10 (64 bit), procesor Intel Core i3-2130 3,4 GHz lub AMD FX-4100 3,6 GHz, 8 GB RAM, karta graficzna GeForce GTX 660 lub Radeon R7 370 (2 GB), 20 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Recenzje tej gry:

13
6,0
Recenzja
Paweł Pochowski
Wywiad z wampirem - recenzja Vampyr
Londyn zdziesiątkowany przez wojnę, hiszpankę i tajemniczą zarazę świeci pustkami oraz przeraża, także błędami w konstrukcji wirtualnego świata.
08.06.2018
13

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 8
Vampyr: The Hunters Heirlooms - DLC
05.06.2018
Galeria
Zdjęcia: 9
Vampyr
31.05.2018

Treści o tej grze:

Mikołaj Ciesielski
GOG zaprasza na tydzień z grami gore. Wybrane tytuły na PC taniej nawet o 90%
Użytkownicy komputerów osobistych mogą w niższych cenach kupić m.in. takie tytuły jak Amnesia: The Bunker, Dying Light, F.E.A.R. 2 czy Hotline Miami 2.
21.02.2024
Mikołaj Ciesielski
Wyprzedaż gier Focus Entertainment na Steam. Wybrane tytuły taniej nawet o 90%
Użytkownicy komputerów osobistych mogą w niższych cenach kupić m.in. takie tytuły jak A Plague Tale: Requiem, Aliens: Dark Descent czy Warhammer 40,000: Boltgun.
10.09.2023
Mikołaj Ciesielski
Wyprzedaż French Days na GOG.com. Wybrane gry na PC przecenione nawet o 90%
Użytkownicy komputerów osobistych mogą skorzystać ze specjalnej oferty poświęconej produkcjom z Francji.
13.07.2023
Mikołaj Ciesielski
Całotygodniowa promocja na Steam. Gry na PC taniej nawet o 90% – przegląd ofert
W sklepie Valve ruszyła kolejna promocja. Tym razem w niższych cenach znajdziemy m.in. takie tytuły jak Blacktail, No More Heroes 3, Tails of Iron czy też Vampyr.
07.03.2023
1
Mikołaj Ciesielski
Twórcy Life is Strange zamierzają wydać 8 gier w dwa lata. Nadchodzi Vampyr 2?
Studio Don’t Nod ma dość ambitne plany na najbliższą przyszłość.
13.10.2022
1
Mikołaj Ciesielski
Weekendowe promocje na Steam. Gry na PC taniej nawet o 90% – przegląd ofert
W niższych cenach kupimy m.in. Star Wars: Jedi Fallen Order, A Plague Tale: Innocence czy też GreedFall, a także całą masę innych ciekawych tytułów.
10.09.2022
Mikołaj Ciesielski
Tydzień francuskich gier na GOG.com. Wybrane tytuły na PC taniej nawet o 90%
Na platformie GOG.com pojawiła się nowa oferta specjalna, która powinna zainteresować wszystkich miłośników produkcji z Francji.
14.07.2022
Mikołaj Ciesielski
Twórcy Life is Strange szykują się do ogłoszeń. Już dziś zapowiedź nowej gry?
Deweloperzy z Dontnod Entertainment zamierzają podzielić się dzisiaj informacjami dotyczącymi nadchodzących projektów studia.
31.05.2022
Mikołaj Ciesielski
GOG.com zaprasza na kolejną Tygodniową Wyprzedaż. Gry na PC taniej nawet o 80%
Na platformie GOG.com pojawiły się nowe oferty specjalne skierowane do użytkowników komputerów osobistych.
04.04.2022
1
LM
Vampyr z darmową aktualizacją. Gra z poprawkami dla nowej generacji konsol
Vampyr z darmową paczką usprawnień wizualnych dla PlayStation 4 Pro, PlayStation 5 i Xbox Series.
22.10.2021
1