Super Meat Boy

Premiera:
20.10.2010
Gatunek:
akcja, platformowa, zręcznościowa
Platforma:
PC, X360, VITA, PS4
Producent:
Team Meat
Wydawca:
CD Projekt, CDP.pl
Język:
brak danych, angielska, w całości po polsku, polskie napisy

O grze

Super Meat Boy to staroszkolna platformówka z dwuwymiarową oprawą wizualną. Produkcja rozpoczęła swój żywot w formie mini-gry dostępnej w przeglądarce internetowej (Meat Boy). Jej sukces sprawił, że studio Team Meat postanowiło stworzyć pełnoprawny tytuł.

Przed rozpoczęciem gry oglądamy krótkie wprowadzenie fabularne, które stanowi jedynie tło dla rozgrywki. Super Meat Boy pozwala wcielić się w tytułowy kawałek mięsa, który wyrusza na poszukiwania swojej ukochanej porwanej przez wyjątkowo złego i niebezpiecznego doktora Fetusa. Jak nietrudno się domyślić, zadanie bohatera polega na uwolnieniu dziewczyny.

Super Meat Boy oferuje wiele zróżnicowanych lokacji, wśród których znajdziemy plansze umiejscowione w ogrodzie, fabryce soli czy piekle. Łącznie autorzy przygotowali grubo ponad kilkadziesiąt etapów. Podzielono je na rozdziały – na końcu każdego z nich musimy rozprawić się z bossem.

Wzorem klasycznych przedstawicieli gatunku, Super Meat Boy charakteryzuje się wysokim poziomem trudności. Choć sterowanie opiera się na wykorzystaniu zaledwie kilku przycisków, omijanie przeszkód i dotarcie na koniec planszy może stanowić duże wyzwanie.