StarCraft II: Wings of Liberty

Producent: Blizzard Entertainment Wydawca: LEM Premiera: 27.7.2010 Gatunek: strategia, czas rzeczywisty Wersja językowa: PL Wydania tej gry: StarCraft II: Wings of Liberty (edycja premierowa), StarCraft II: Wings of Liberty - Edycja Kolekcjonerska (edycja premierowa), Starcraft II: Wings of Liberty + podkładka SteelSeries (edycja premierowa)

UWAGA! Jeden klient może kupić maksymalnie 2 sztuki tego produktu!

Starcraft II to kontynuacja wyśmienitej strategii czasu rzeczywistego firmy Blizzard, która ujrzała światło dzienne w 1998 roku. Starcraft II został przygotowany w formie trylogii (każda część będzie wydana jako oddzielna gra), na którą składają się:


Wings of Liberty traktuje o rasie Terran i pozwala przejąć kontrolę nad najemnikiem o nazwisku Jim Raynor, by podjąć walkę o tajemniczy artefakt z Protossami i Zergami. Heart of the Swarm opowiada o losach Zergów, a gracz wciela się w postać Kerrigan (Queen of Blades). Natomiast w Legacy of the Void poznajemy historię Protossów, w których kampania dla jednego gracza skupi się na wątkach dyplomatycznych. Starcraft II oferuje rozbudowany tryb rozgrywki single player, którego przejście zajmuje kilkadziesiąt godzin (liczba ta dotyczy oczywiście całej trylogii).


Poza trybem dla pojedynczego użytkownika, Starcraft II pozwala, rzecz jasna, na zabawę w wariancie multi player, gdzie do dyspozycji gracza oddana została wyłącznie rozgrywka za pośrednictwem sieci Battle.net – zabawa poprzez LAN jest niedostępna.


Oprawa wizualna Starcrafta II nie została drastycznie przebudowana, lecz dostosowana do dzisiejszych standardów. Dlatego też zabawę obserwujemy z perspektywy lotu ptaka w pełnym trój wymiarze. Interfejs użytkownika również nie przeszedł wielkich zmian. Generalnie autorzy postawili na ulepszenie tego, co było dobre w oryginale, nie decydując się na niepotrzebne zmiany.

StarCraft II: Wings of Liberty

Rozkmina na weekend: StarCraft to gra tylko dla zwycięzców i dlatego przegrywa w świecie e-sportu

Kamil Ostrowski
38

League of Legends jest niekwestionowanym królem e-sportu. Zaraz za nim drepcze Dota 2, a śmiało poczyna sobie także Counter-Strike: Global Offensive. Coraz większą popularność zdobywa Hearthstone, a w kolejce po uznanie i uwielbienie milionów czekają już drużyny Heroes of the Storm intensywnie trenujące w becie. Czy w takim krajobrazie jest jeszcze miejsce na StarCrafta?

Sentymentalna podróż do przeszłości - historia serii StarCraft w pigułce

Mateusz Stanisławski
8

Blizzard opublikował kolejny zajmujący tekst, tym razem stanowiący zarys fabuły całej serii StarCraft. To idealna okazja, by przypomnieć sobie, co działo się w poszczególnych odcinkach popularnego cyklu strategii.

Toy Story 3 pokonało StarCraft II

Adam Wieczorek
54

Wygląda na to, że StarCraft II: Wings of Liberty nie na długo zdołał podbić brytyjską listę przebojów. Tytuł został zdeklasowany przez powracające na szczyt Toy Story 3.

Starcraft 2 spali ci kartę graficzną?

Rafał Dziduch
58

Niepokojących wieści o StarCraft II ciąg dalszy. Wiadomo już, że na niektórych konfiguracjach gra lubi się wieszać, ale żeby paliła karty graficzne? Blizzard oficjalnie potwierdził te informacje.

Blizzardowe Real ID wyjaśnione

Grzegorz Bonter
13

Blizzard wyjaśnił dziś, na czym będzie polegało działanie systemu Real ID. To dzięki niemu m.in. będą możliwe rozmowy pomiędzy WoW-em a StarCraftem II.

BlizzCon przeniesie się do Las Vegas

Piotr Wiejak
3

Przyszłoroczna edycja wielkiej amerykańskiej imprezy Blizzarda - BlizzConu - odbędzie się nie w Anaheim, a Las Vegas. Wydawca na razie nie potwierdził tej zmiany, ale Vegas już się nią chwali.

O nowym Battle.necie słów kilka

Piotr Wiejak
33

Battle.net 2,0 zapowiada się na prawdziwą rewolucję dla społeczności fanów Blizzarda - nadchodzą inspirowane usługą Xbox Live zmiany i konieczność ciągłego bycia "online", aby z nich korzystać.