SpellForce: Conquest of Eo

Premiera:
03.02.2023
Gatunek:
strategia, turowa, RPG
Platforma:
PC
Producent:
Owned by Gravity
Wydawca:
THQ Nordic
Język:
angielska

O grze

SpellForce: Conquest of Eo to kolejna odsłona znanego cyklu zapoczątkowanego w 2003 roku za sprawą gry SpellForce: The Order of Dawn. W odróżnieniu od poprzedniczek, w których otrzymaliśmy połączenie strategii czasu rzeczywistego z cRPG-iem, tym razem zaproponowano fanom serii produkcję oferującą turowy system walki.

Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, w nowym SpellForce ponownie trafiamy do fantastycznej krainy Eo, gdzie wcielamy się w spadkobiercę tajemniczej wieży czarodzieja. Eksplorujemy lokacje, rekrutujemy armię, kolekcjonujemy przedmioty i walczymy z przeciwnikami. Nie brakuje oczywiście różnego rodzaju wątków fabularnych, dzięki którym w Conquest of Eo sukcesywnie odkrywamy kolejne niuanse opowieści.

SpellForce: Conquest of Eo oferuje rozbudowany system craftingu pozwalający na tworzenie nowych jednostek, rozbudowywanie i ulepszanie swojej wieży, a także umożliwiający zwiększanie siły bojowej swoich podopiecznych. Kampania jest generowana proceduralnie i oferuje ponad 600 różnych przygód, w trakcie których czekają na nas zarówno sojusznicy, jak i wrogo nastawieni mieszkańcy krainy Eo. 

Jedynym trybem rozgrywki w SpellForce: Conquest of Eo jest singleplayer, nie znajdziemy tu żadnych opcji zabawy wieloosobowej. Gra posiada starannie wykonaną, w pełni trójwymiarową oprawę wizualną. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10 64 bit, procesor AMD Ryzen 3 1300X lub Intel Core i4-4690K, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti lub AMD Radeon RX 570 2 GB VRAM, DirectX 11, 9 GB wolnego miejsca na dysku twardym