Project Warlock II

Premiera:
Data nieogłoszona

O grze

Project Warlock II to pełnoprawna kontynuacja staroszkolnego FPS-a wzorowanego na klasycznych przedstawicielach wspomnianego gatunku, jak np. Doom, Wolfenstein, Hexen i Quake.

W odróżnieniu od pierwszej odsłony cyklu, która nie posiadała żadnego systemu zapisywania stanów rozgrywki, w Project Warlock II autorzy zaimplementowali możliwość “sejwowania” gry w dowolnym momencie lub w trybie automatycznym. Historia opracowana na potrzeby Project Warlock II ukazuje wydarzenia z perspektywy trzech uczniów czarnoksiężnika, którego mieliśmy okazję poznać w oryginale. Każdy z nich szkoli się w zupełnie innym kierunku, by stawić czoła dawnemu mistrzowi.

Project Warlock II skupia się na eksplorowaniu lokacji i masowej eksterminacji wrogów, ale dodatkowo nasi protagoniści mogą także zrobić użytek z dodatkowych umiejętności. W trakcie zabawy trzeba mieć oczy dookoła głowy, bowiem potwory umieją skakać, biegać, cofać się, turlać i atakować na różne sposoby, więc ich pokonanie stanowi nie lada wyzwanie.

Za sprawą kanciastych modeli postaci i wszechobecnych pikseli oprawa wizualna Project Warlock II budzi skojarzenia z pierwszoosobowymi strzelankami wydawanymi w latach 90. ubiegłego stulecia. Mimo wszystko znajdziemy tu sporo nowoczesnych efektów graficznych. 

Wymagania sprzętowe

procesor Intel Core i5 lub AMD Ryzen 5 1400, 4 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce 750 Ti 4 GB lub AMD Radeon RX 570, DirectX 9.0c, 4 GB wolnego miejsca na dysku twardym