Perish

Premiera:
02.02.2023
Gatunek:
akcja, strzelanka
Platforma:
PC
Producent:
ITEM42
Wydawca:
HandyGames
Język:
polskie napisy

O grze

Perish to strzelanka z perspektywy pierwszej osoby, która została opracowana przez studio ITEM42 i wydana dzięki firmie HandyGames. Docelowym trybem rozgrywki jest kooperacja dla maksymalnie czterech graczy, ale gra oferuje także możliwość zabawy w pojedynkę.

Choć na potrzeby opisywanej produkcji przygotowano wątek fabularny, tak naprawdę w Perish najważniejsza jest rozgrywka. Mimo wszystko warto wiedzieć, że kierujemy poczynaniami Amyetri, a więc cielesnego ducha skazanego na istnienie w cieniu potępionych. Akcja rozgrywa się w czyśćcu, gdzie nasze zadanie polega na rozprawienie się z hordami stworzeń, wśród których znajdziemy nie tylko szeregowych przeciwników, ale także potężnych bossów.

Perish w początkowej fazie oddaje do dyspozycji graczy wyłącznie złamany miecz, lecz wraz z postępami w grze odblokowujemy dostęp do coraz lepszych elementów wyposażenia. Co istotne, jeśli poniesiemy śmierć w trakcie walki, utracimy zdobyte fundusze, lecz możemy je przed wyruszeniem w drogę złożyć w ofierze Danake w Panteonie, by ich nie utracić. Możemy również zaryzykować i ruszyć do boju z posiadanymi dobrami.

W przypadku gry Perish na uwagę zasługuje dopracowana, w pełni trójwymiarowa oprawa wizualna. Za sprawą tego tytułu odwiedzamy szereg różnorodnych lokacji, w tym zrujnowane świątynie, wulkaniczne odlewnie, podziemne kuźnie i starożytne wraki statków.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10 64 bit, procesor Intel Core i5 lub AMD FX-6300, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 960 2 GB lub AMD Radeon R9 270X 2 GB, DirectX 12, szerokopasmowe połączenie internetowe, 16 GB wolnego miejsca na dysku twardym