PARANOID

Premiera:
15.12.2023
Platforma:
Producent:

O grze

PARANOID to przygodowa gra akcji w konwencji psychodelicznego horroru od polskiej ekipy Madmind Studio znanej między innymi z kontrowersyjnego Agony. Tytuł zadebiutował wyłącznie na PC.

W grze PARANOID poznajemy historię niejakiego Patricka Calmana, który od lat zamieszkuje dom odziedziczony po zmarłych rodzicach. Rodzinna tragedia sprzed wielu lat sprawiła, że mężczyzna zmagał się z uzależnieniami i problemami psychicznymi. Jedynym członkiem rodziny, który pozostał przy życiu, była jego siostra, lecz zaginęła 13 lat temu… Pewnego dnia Patrick otrzymuje tajemniczy telefon… Dzwoni jego siostra i zapowiada, że wkrótce go odwiedzi.

Rozgrywka ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby. PARANOID skupia się zarówno na eksplorowaniu lokacji, jak i walce z napotkanymi przeciwnikami, lecz starcia z wrogami są raczej ostatecznością, bo zwykle bohater nie ma większych szans na wygranie potyczek.

PARANOID, tak samo jak inne gry autorstwa Madmind Studio, to gra adresowana do pełnoletnich odbiorców. Występuje w niej mnóstwo brutalnych scen morderstw, a także innych kontrowersyjnych treści, które powodują, że tytuł nie jest przeznaczony dla osób poniżej 18. roku życia. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7, Windows 8 lub Windows 10, procesor Intel Core i3 3,2 GHz lub AMD Phenom II X4 955 3,2 GHz, 8 GB RAM, karta graficzna AMD Radeon R9 280 lub NVIDIA GeForce GTX 660, DirectX 11, 20 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX