Open Roads

Premiera:
28.03.2024
Gatunek:

O grze

Open Roads to narracyjna gra przygodowa z perspektywy pierwszej osoby, która została opracowana przez studio Fullbright (autorzy Gone Home oraz Tacoma). Wydaniem tytułu dostępnego na PC oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Switch zajęła się firma Annapurna Interactive.

Historia przedstawiona w Open Roads rozpoczyna się w momencie, kiedy to główna bohaterka powieści, Tess Devine, wraz ze swoją matką odkrywają na strychu skrytkę zawierającą stare listy i dokumenty. Znajdują się tam pilnie strzeżone, rodzinne tajemnice, ale nie tylko - kobiety zauważają również niepotwierdzone informacje na temat skarbu, który rzekomo miałby znajdować się w okolicach kanadyjskiej granicy. Zaintrygowane znaleziskiem postanawiają wyruszyć w podróż samochodem…

Open Roads to gra, w której esencję rozgrywki stanowi eksplorowanie lokacji, przeprowadzanie dialogów, dokonywanie wyborów i mierzenie się z konsekwencjami podejmowanych decyzji. Produkcja nie oferuje skomplikowanych rozwiązań w mechanice zabawy, skupiając się wyłącznie na opowiedzeniu ciekawej i wciągającej historii. 

Warto dodać, że w Open Roads na ekranie w rolach głównych zobaczymy Keri Russell (Zawód: Amerykanin, Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie) oraz Kaitlyn Dever (Szkoła melanżu, Uncharted 4).

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10, procesor Intel Core i5-2300 lub AMD FX-4350, 4 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 460 768 MB VRAM lub AMD Radeon HD 6870 1 GB VRAM, DirectX 11, 7 GB wolnego miejsca na dysku twardym