Millennia

Premiera:
26.03.2024
Platforma:
Producent:

O grze

Millennia to strategia turowa 4X autorstwa studia C Prompt Games, której wydaniem zajęła się firma Paradox Interactive mająca w swoim portfolio m.in. takie marki, jak Europa Universalis i Crusader Kings. Opisywana produkcja ma natomiast stanowić konkurencję dla doskonale znanej fanom gatunku Cywilizacji.

Swoją przygodę z grą Millennia rozpoczynamy od stworzenia własnego kraju. Będziemy mogli pokierować nim nawet na przestrzeni 10 tysięcy lat - od zarania ludzkości po ewentualną przyszłość. Czy takowa nadejdzie? Autorzy skonstruowali swoje dzieło tak, by rozgrywka przebiegała w sposób nieliniowy, dzięki czemu wszystko uzależnione jest od naszych poczynań. Będziemy eksplorować, odkrywać, podejmować decyzje i mierzyć się z konsekwencjami poszczególnych wyborów.

Millennia pozwoli na ukształtowanie własnego państwa. Będziemy mogli sprawić, że stanie się ono narodem wojowników lub odkrywców. Sami wybierzemy również, czy zostaniemy tyranem czy też władcą, którego wszyscy pokochają. Będziemy decydować o tym, na co przeznaczymy dostępne fundusze i co sprawi, że zostaniemy zapamiętani przez mieszkańców naszego kraju oraz inne narody.

Warto dodać, że autorzy gry Millennia zaimplementowali w grze także epoką alternatywną. To dodatkowy wariant historii, który odblokujemy po spełnieniu określonych warunków. Znajdziemy tam niedostępne wcześniej reguły, technologie czy jednostki. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10 64 bit, procesor Intel Core i5-4690K lub AMD Ryzen 3 2300X, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 660 2 GB VRAM lub AMD Radeon R9 380 4 GB VRAM, DirectX 11, 10 GB wolnego miejsca na dysku twardym