F1 Manager 2024

O grze

F1 Manager 2024 to kolejna, trzecia już odsłona serii gier będących sportowymi menadżerami traktującymi o zarządzaniu własnym zespołem F1. Za stworzenie i wydanie tytułu odpowiadają autorzy poprzednich części ze studia Frontier Developments.

Jako że mamy tutaj do czynienia z w pełni licencjonowaną produkcją, podczas rozgrywki w F1 Manager 2024 na ekranie zobaczymy doskonale znanych kierowców i wiernie odwzorowane tory z całego świata. Swoją przygodę rozpoczynamy od wyboru jednego z 10 oficjalnych zespołów F1 lub stworzenia własnej ekipy (to kompletna nowość w całej serii), którą poprowadzimy w rozbudowanym trybie kariery dla jednego gracza. 

F1 Manager 2024 nie wywraca formuły zabawy do góry nogami, stanowiąc ewolucję pomysłów opracowanych na potrzeby wcześniejszych odsłon cyklu. Znajdziemy tu między innymi nowy, kompleksowy system zarządzania nastawieniem mentalnym kierowców oraz członków personelu. Na uwagę zasługuje także udoskonalona sztuczna inteligencja rywali, którzy podczas sezonu będą próbowali podkupić lepszych zawodników czy pracowników. Poza tym w grze udostępniono zupełnie nowe bolidy, nowych dyrektorów sportowych i odnowiony format sprintu F1. 

Oprawa wizualna i interfejs użytkownika w F1 Manager 2024 także doczekały się rozmaitych zmian. Warto również wspomnieć, że w grze znajdziemy niedostępne wcześniej dynamiczne kamery, dzięki którym będziemy mogli zobaczyć wyścigi z nowej perspektywy.