Crysis 2

Producent: Crytek Studios Wydawca: Electronic Arts Polska Premiera: 25.3.2011 Gatunek: akcja Wersja językowa: PL/EN, PL, EN Wydania tej gry: Crysis 2 (edycja premierowa), Crysis 2 - Edycja Limitowana (edycja premierowa), Crysis 2 - Nano Edition (edycja premierowa), Crysis 2 (EA Games Classics), Crysis 2 Game of the Year Edition - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Crysis 2 to gra akcji studia Crytek, autorów pierwszej części Far Cry, będąca kontynuacją jednej z najładniejszych gier w historii, która ujrzała światło dzienne w 2007 roku.


W odróżnieniu od pierwowzoru, którego akcja rozgrywała się w tropikalnej dżungli, Crysis 2 przenosi graczy do Nowego Jorku. Jest 2023 rok (trzy lata po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze), jedno z największych miast świata (nota bene wiernie odwzorowane przez twórców) zostało zaatakowane przez kosmitów.


Crysis 2 oferuje możliwość przejęcia kontroli nad super żołnierzem, którego zadaniem jest odeprzeć atak Obcych i uratować ludzkość. Bohater, podobnie jak w pierwszej części, został wyposażony w Nanoskafander, który na potrzeby sequela doczekał się odpowiednich ulepszeń. Protagonista może korzystać z takich zdolności, jak zwiększona siła, infiltracja, wyciszenie dźwięków, niewidzialność i kilku innych.


Crysis 2 bazuje na technologii CryEngine 3 odpowiedzialnej za generowanie foto realistycznej oprawy wizualnej.


Crysis 2

Wyniki sprzedaży gier EA. Znakomita FIFA 13

Patryk Purczyński
5

FIFA 13 znalazła 12 milionów nabywców, przychody z Battlefield 3 Premium wyniosły ponad 108 milionów dolarów, a na Originie stworzono już 39 milionów kont.

Za co Adrian Chmielarz lubi serię CoD i jak się sprzedają gry AAA?

Łukasz Wiśniewski
7

99 odcinek pr0gramu już opublikowany, czyli tylko patrzeć, a ukaże się setny! W nim zaś - przypomnijmy - gościnnie wystąpią Adrian Chmielarz, Jacek Komuda i Maciej Jurewicz. Posłuchajcie kolejnego fragmentu, by narobić sobie więcej smaku!

Wyniki sprzedaży i zamówień przedpremierowych hitów EA

Patryk Purczyński
30

Electronic Arts podsumowało swój ostatni kwartał. Amerykański gigant wydawniczy ma się czym chwalić - jego gry sprzedają się świetnie, a największe hity schodzą jak ciepłe bułeczki już przed premierą.

Crysis 2 – poradnik

gram.pl
19

Poradnik do Crysis 2 zawiera kompletny opis przejścia całej gry, łącznie z lokalizacją wszystkich nieśmiertelników, rozmów emaliowych, pamiątek i kluczyków.

Crysis 2 - recenzja

gram.pl
102

Chyba trudno znaleźć fana FPS-ów, który nie jest przynajmniej ciekaw, jak Crytekowi wyszedł Crysis 2. Odpowiedź poznacie, czytając recenzję Masterminda.

Bądź szybki w Crysis 2 - nowy trailer

Adam Berlik
16

Jedną z kluczowych właściwości Nanoskafandra, kombinezonu głównego bohatera Crysis 2, jest szybkość. To ona, obok siły i niewidzialności, pozwoli nam przetrwać w Nowym Jorku zaatakowanym przez obcych.

Bądź niewidzialny w Crysis 2

Adam Berlik
31

Crytek i Electronic Arts znów podkręcają atmosferę przed premierą Crysis 2. Tym razem światło dzienne ujrzał zwiastun gry prezentujący jedną z właściwości nanoskafandra, czyli niewidzialność.