Bulletstorm VR

Premiera:
14.12.2023
Platforma:
Producent:

O grze

Bulletstorm VR to specjalna wersja gry Bulletstorm, czyli dynamicznej strzelanki z perspektywy pierwszej osoby, która pierwotnie zadebiutowała w 2011 roku. Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, ta edycja została stworzona wyłącznie z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Tytuł ukazał się na PC oraz PlayStation 5.

Największą atrakcją Bulletstorm VR jest więc zupełnie nowa perspektywa. Bierzemy udział w efektownych misjach i walczymy z przeciwnikami, robiąc użytek z PlayStation VR czy też dostępnych w wersji komputerowej zestawów wirtualnej rzeczywistości. 

Bulletstorm VR nie wprowadza jednak żadnych modyfikacji w zakresie fabuły czy też ogólnych założeń w mechanice rozgrywki. Głównym bohaterem niezmiennie jest więc Grayson Hunt, czyli wygnany członek elitarnej grupy zabójców Dead Echo, który awaryjnie wylądował na opuszczonej planecie. Nasz protagonista zrobi wszystko, aby zemścić się na dowódcy stojącym za jego zdradą lub też uratować członków swojej załogi.

Podczas rozgrywki w Bulletstorm VR zajmujemy się eksplorowaniem lokacji, a także walką z przeciwnikami za pomocą rozmaitych typów broni palnej (np. karabinów czy pistoletów). Co ciekawe, możemy również walczyć wręcz, atakując przeciwników rękoma lub kopiąc niemilców, tym samym nadziewając ich na rozmaite obiekty otoczenia. 

Bulletstorm VR może pochwalić się niezwykle klimatyczną, w pełni trójwymiarową oprawą wizualną. Na uwagę zasługuje bogactwo szczegółów w poszczególnych lokacjach i zaawansowane animacje postaci.