As Dusk Falls

Premiera:
19.07.2022
Gatunek:
Platforma:
Producent:

O grze

As Dusk Falls to narracyjna gra przygodowa w konwencji thrillera od niezależnego studia Interior/Night, które zostało założone przez byłą pracownicę Quantic Dream, czyli ekipy mającej na swoim koncie między innymi Heavy Rain i Beyond: Two Souls

W grze As Dusk Falls przenosimy się do południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych, gdzie mamy okazję poznać historię dwóch tamtejszych rodzin rozgrywającą się na przestrzeni aż trzydziestu lat. Oznacza to, że poza akcją w teraźniejszości scenarzyści zaserwują nam także liczne przeskoki w czasie. 

As Dusk Falls jest klasycznym przedstawicielem wspomnianego gatunku. Zabawa opiera się na zwiedzaniu lokacji, rozmawianiu z postaciami i podejmowania licznych decyzji. Historia ma charakter nieliniowy, więc dokonywane przez nas wybory mają wpływ na losy postaci i przebieg zdarzeń. Dzięki temu możemy doprowadzić do jednego z wielu finałów opowieści.

W przypadku As Dusk Falls na uwagę zasługuje grafika. Nietrudno bowiem zauważyć, że twórcy zamierzali przygotować coś w rodzaju interaktywnego komiksu. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7 64 bit, procesor Intel Core i3 2120 3,3 GHz, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 750 Ti 2 GB VRAM

Recenzje tej gry:

8,4
Recenzja
Mateusz Mucharzewski
Recenzja As Dusk Falls - wizyta w motelu, która zmienia życie
Po “upadku” gier epizodycznych produkcje narracyjne są w odwrocie. Czas na duży powiew świeżości. Czy jest nim As Dusk Falls?
18.07.2022

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 10
As Dusk Falls
23.06.2022

Treści o tej grze:

Mikołaj Ciesielski
As Dusk Falls wykorzysta możliwości DualSense. Premiera na PS4 i PS5 już za...
Już niedługo exclusive Xboxa zadebiutuje na konsolach Sony.
29.02.2024
Mikołaj Ciesielski
Wyprzedaż z okazji The Game Awards 2022 na Steam. Gry na PC taniej nawet o 90%
Na platformie Valve pojawiła się nowa oferta specjalna, dzięki której w historycznie niskich cenach kupimy m.in. A Plague Tale: Requiem.
06.12.2022
Mikołaj Ciesielski
Microsoft chwali się grami z Xbox Game Pass nominowanymi do The Game Awards
W usłudze amerykańskiej firmy znajduje się sporo produkcji, które mają szansę zgarnąć co najmniej jedną statuetkę na tegorocznej gali The Game Awards.
25.11.2022
Mikołaj Ciesielski
Wyprzedaż gier Xbox Game Studios na Steam. Gry na PC przecenione nawet o 80%
Na platformie Valve pojawiła się nowe oferta specjalna, dzięki której w niższych cenach kupimy m.in. Halo Infinite czy Ori and the Will of the Wisps.
14.09.2022
DK
As Dusk Falls chwalone w recenzjach. "Świetna historia, ładna grafika"
Średnia ocen tytułu w Metacritic.com wynosi prawie 80 procent.
18.07.2022
1
Inne
Adam "Harpen" Berlik
W co zaGRAMy w lipcu 2022 roku - najciekawsze premiery miesiąca
Trudno mówić o sezonie ogórkowym, niemniej lipiec nie będzie aż tak gorący, jakbyśmy sobie tego życzyli. Przynajmniej jeśli chodzi o premiery gier.
30.06.2022
1