As Dusk Falls

Premiera:
19.07.2022
Gatunek:
przygodowa
Platforma:
PC, XONE, XSX
Producent:
INTERIOR NIGHT
Wydawca:
Xbox Game Studios
Język:
polskie napisy

O grze

As Dusk Falls to narracyjna gra przygodowa w konwencji thrillera od niezależnego studia Interior/Night, które zostało założone przez byłą pracownicę Quantic Dream, czyli ekipy mającej na swoim koncie między innymi Heavy Rain i Beyond: Two Souls

W grze As Dusk Falls przenosimy się do południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych, gdzie mamy okazję poznać historię dwóch tamtejszych rodzin rozgrywającą się na przestrzeni aż trzydziestu lat. Oznacza to, że poza akcją w teraźniejszości scenarzyści zaserwują nam także liczne przeskoki w czasie. 

As Dusk Falls jest klasycznym przedstawicielem wspomnianego gatunku. Zabawa opiera się na zwiedzaniu lokacji, rozmawianiu z postaciami i podejmowania licznych decyzji. Historia ma charakter nieliniowy, więc dokonywane przez nas wybory mają wpływ na losy postaci i przebieg zdarzeń. Dzięki temu możemy doprowadzić do jednego z wielu finałów opowieści.

W przypadku As Dusk Falls na uwagę zasługuje grafika. Nietrudno bowiem zauważyć, że twórcy zamierzali przygotować coś w rodzaju interaktywnego komiksu. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7 64 bit, procesor Intel Core i3 2120 3,3 GHz, 8 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 750 Ti 2 GB VRAM

Recenzje tej gry:

8,4
Recenzja
Mateusz Mucharzewski
Recenzja As Dusk Falls - wizyta w motelu, która zmienia życie
Po “upadku” gier epizodycznych produkcje narracyjne są w odwrocie. Czas na duży powiew świeżości. Czy jest nim As Dusk Falls?
18.07.2022

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 10
As Dusk Falls
23.06.2022

Treści o tej grze:

Mikołaj Ciesielski
Wyprzedaż z okazji The Game Awards 2022 na Steam. Gry na PC taniej nawet o 90%
Na platformie Valve pojawiła się nowa oferta specjalna, dzięki której w historycznie niskich cenach kupimy m.in. A Plague Tale: Requiem.
06.12.2022
Mikołaj Ciesielski
Microsoft chwali się grami z Xbox Game Pass nominowanymi do The Game Awards
W usłudze amerykańskiej firmy znajduje się sporo produkcji, które mają szansę zgarnąć co najmniej jedną statuetkę na tegorocznej gali The Game Awards.
25.11.2022
1
Inne
Adam "Harpen" Berlik
W co zaGRAMy w lipcu 2022 roku - najciekawsze premiery miesiąca
Trudno mówić o sezonie ogórkowym, niemniej lipiec nie będzie aż tak gorący, jakbyśmy sobie tego życzyli. Przynajmniej jeśli chodzi o premiery gier.
30.06.2022
1
Mikołaj Ciesielski
Wyprzedaż gier Xbox Game Studios na Steam. Gry na PC przecenione nawet o 80%
Na platformie Valve pojawiła się nowe oferta specjalna, dzięki której w niższych cenach kupimy m.in. Halo Infinite czy Ori and the Will of the Wisps.
14.09.2022
DK
As Dusk Falls chwalone w recenzjach. "Świetna historia, ładna grafika"
Średnia ocen tytułu w Metacritic.com wynosi prawie 80 procent.
18.07.2022