W co zaGRAMy w styczniu 2023 roku - najciekawsze premiery miesiąca

Adam "Harpen" Berlik
2022/12/31 17:00
3
0

Przede wszystkim – remake Dead Space, ale nie tylko, bo styczeń to również między innymi One Piece Odyssey, konsolowe Age of Empires II czy nowa część serii Fire Emblem.

One Piece Odyssey

One Piece Odyssey, W co zaGRAMy w styczniu 2023 roku - najciekawsze premiery miesiąca
  • platformy docelowe: PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5, PlayStation 4
  • data premiery: 13 stycznia
  • producent: ILCA
  • wydawca: Bandai Namco Entertainment

Dla wielu graczy nadchodzący miesiąc rozpocznie się tak naprawdę 27 stycznia, kiedy to w sprzedaży pojawi się Dead Space Remake, ale fani jRPG-ów, a tym bardziej popularnej mangi i anime już zacierają ręce, bo kilkanaście dni dzieli nas od premiery One Piece Odyssey. Co ciekawe, za sprawą tej odsłony autorzy nie tylko zaproponują graczom nową przygodę z udziałem Słomianych Kapeluszy, ale także uczczą 25 urodziny serii. Rozgrywka skupi się oczywiście na eksplorowaniu lokacji, walce z przeciwnikami i rozwoju postaci. Chcąc wydostać się z tropikalnej wyspy, na której uwięzieni zostali bohaterowie, stoczymy całkiem sporo walk w systemie turowym, robiąc użytek z unikatowych zdolności postaci.

Surviving the Abyss

Surviving the Abyss, W co zaGRAMy w styczniu 2023 roku - najciekawsze premiery miesiąca
  • platformy docelowe: PC
  • data premiery: 17 stycznia (wczesny dostęp)
  • producent: Rocket Flair Studios
  • wydawca: Paradox Interactive

Niebawem portfolio doskonale znanej firmy Paradox Interactive wzbogaci się o kolejną grę strategiczną. Tym razem będzie to Surviving the Abyss od Rocket Flair Studios. Produkcja zostanie wydana na Steamie we wczesnym dostępie. Dzięki niej przeniesiemy się do 1976 roku, do czasów zimnej wojny, by zarządzać uprzednio zbudowaną przez nas tajną bazą podwodną. Zajmiemy się zaspokajaniem potrzeb załogi, wydobywaniem surowców, stawianiem nowych konstrukcji czy też ulepszaniem tych, które już umieściliśmy na mapie. Warto zauważyć, że w Surviving the Abyss pojawi się ciekawa mechanika kondycji psychicznej bohaterów. Będziemy musieli dbać o to, by ludzie pracujący głęboko pod wodą najzwyczajniej w świecie nie zwariowali. Tym bardziej, że w okolicy grasować mają tajemnicze, nadprzyrodzone istoty…

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
MisticGohan_MODED
Gramowicz
01/01/2023 19:36

Jedynie Mahokenshi mnie zainteresowało.

TheDoc
Gramowicz
31/12/2022 21:55
wolff01 napisał:
Teraz dostajemy randkowego sima, oczojebne kolorki (ta jedna postać tancerki to już totalne przegięcie) i tonę fanserwisu.

Nieświadomie zachęciłeś mnie by w końcu spróbować FE bo zbieram się od czasu 3DSa ;)

wolff01
Gramowicz
31/12/2022 18:06

Kusi mnie Fire Emblem bo lubię tę serię, ale niestety te elementy które nomen wyniosły serię do mainstreamu niestety powodują że coraz mniej podoba mi się w jakim kierunku seria idzie...

Kiedyś gry skupiły się na fabule i klimacie wojennym, były stonowane i klimatyczne no i poważniejsze (szczególnie uwielbiam Radiant Dawn i Path of Radiance z Wii). Teraz dostajemy randkowego sima, oczojebne kolorki (ta jedna postać tancerki to już totalne przegięcie) i tonę fanserwisu. Wiadomo, gdzieś tam to wciąż FE, ale niestety popularność spowodowała że seria moim zdaniem straciła na atmosferze.
Trwa Wczytywanie