W co zaGRAMy w październiku 2022 roku - najciekawsze premiery miesiąca - część pierwsza

Adam "Harpen" Berlik
2022/09/29 17:00

W październiku czeka nas tyle ciekawych premier, że musieliśmy podzielić nasze zestawienie na dwie części. Oto pierwsza z nich.

Dakar Desert Rally

Dakar Desert Rally, W co zaGRAMy w październiku 2022 roku - najciekawsze premiery miesiąca - część pierwsza
  • platformy docelowe: PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4
  • data premiery: 4 października
  • producent: Saber Porto Ltd.
  • wydawca: Saber Interactive

Przegląd najciekawszych premier października zaczynamy od gry rajdowej. Co ciekawe, nie jest to jedyny przedstawiciel wspomnianego gatunku w tym zestawieniu. Nadchodzący miesiąc rozpoczniemy bowiem od Dakar Desert Rally, czyli produkcji umożliwiającej wzięcie udziału w słynnym Rajdzie Dakar. Będziemy mogli spróbować swoich sił zarówno w trybie dla jednego gracza, jak i sieciowym multiplayerze. Znajdziemy tu ponad 30 oficjalnych odcinków z 2020 i 2021 roku, które pokonamy, wcielając się w jednego z kierowców należącego do drużyny występującej w prawdziwych zawodach. Kluczem do sukcesu okaże się zlokalizowanie optymalnej ścieżki przejazdu, ponieważ Dakar Desert Rally odda do naszej dyspozycji otwarty świat.

Overwatch 2

Overwatch 2, W co zaGRAMy w październiku 2022 roku - najciekawsze premiery miesiąca - część pierwsza
  • platformy docelowe: PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4, Switch
  • data premiery: 4 października
  • producent: Blizzard Entertainment
  • wydawca: Blizzard Entertainment

Overwatch 2 to z kolei pierwszoosobowa strzelanka sieciowa od twórców Diablo, Starcrafta i Warcrafta, czyli studia Blizzard Entertainment. Po sześciu latach od premiery debiutanckiej odsłony firma postanowiła zaoferować kontynuację hitowego FPS-a. Choć na pierwszy rzut oka zarówno “jedynka”, jak i “dwójka” wyglądają bardzo podobnie, tak naprawdę diabeł tkwi w szczegółach. Tym razem, przykładowo, większy nacisk położono na aspekt PvE (znajdziemy tu szereg misji wymagających odpowiedniej współpracy między graczami), chociaż i tak w Overwatch 2 prym wiedzie oczywiście rozgrywka przeciwko innym użytkownikom, czyli PvP. Warto również wspomnieć o misjach bohaterów, które mogą budzić skojarzenia z trybem przygodowym z Diablo III.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Muradin_07
The King of Iron Fist
29/09/2022 18:25

Kwestia gustu - dla mnie to jest chyba zbyt mocny miesiąc. Wiele z tych gier pewnie dopiszę do listy i będzie czekało na więcej luzu. 

MisticGohan_MODED
Gramowicz
29/09/2022 17:41

Boleśnie nędzny miesiąc.