Najlepsze kanapowe gry dla dwojga. TOP 10 tytułów dla par

Patrycja Pietrowska
2024/06/16 11:30
4
0

Zastanawiasz się, w co możesz zagrać z drugą połówką na kanapie? Sprawdź naszą listę najlepszych gier dla dwojga.

It Takes Two
It Takes Two

Wolny wieczór z drugą połówką można spędzić na wiele różnych sposobów. Jednym z nich może być wspólna zabawa przy grach wideo, co nie tylko stwarza okazję do pogłębiania relacji, ale również do wymieniania się spostrzeżeniami i – oczywiście – współpracy lub rywalizacji. Jeżeli nie macie pomysłu na to, jaki tytuł będzie dobrym wyborem, nasza lista najlepszych gier dla dwojga może Wam pomóc.

Poniższe produkcje reprezentują różne gatunki i umożliwiają rozgrywkę w dwie osoby w prawdziwie „kanapowym” stylu. Tytuły oferują lokalny tryb współpracy lub rywalizacji, dzięki czemu gracze będą mogli wspólnie przeżyć przygody przygotowane przez twórców. Kolejność gier przedstawionych na liście jest przypadkowa, a każda z nich jest z pewnością interesująca i zapewnia inny rodzaj doświadczenia.

It Takes Two

Zacznijmy od produkcji, która z pewnością wielu osobom przychodzi do głowy, gdy myśli się o wspólnej zabawie przy grze. Wielokrotnie nagradzana platformówka It Takes Two, o której wspominaliśmy przy okazji najlepszych gier z trybem kooperacji dostępnych w Xbox Game Pass, pozwala zagrać lokalnie na podzielonym ekranie. Na graczy czekają różnorodne łamigłówki, a każdy z bohaterów posiada własne umiejętności, co sprawia, że liczy się praca zespołowa.

GramTV przedstawia:

Zainteresowani wcielą się w postać Cody’ego lub May – skłóconego małżeństwa, które zaklęte w lalki zostało uwięzione w fantastycznym świecie. Historia może zarówno wzruszać, jak i przynosić mnóstwo radości, co sprawia, że jest niezwykle uniwersalną opowieścią o relacjach. Gra oferuje wiele zróżnicowanych zadań, które wymagają współpracy oraz komunikacji, co dodatkowo wzmacnia więź między graczami. It Takes Two z pewnością stanowić będzie dobry wybór dla pary.

Diablo 4

Choć wybór Diablo 4 może wydawać się nieco nieoczywisty, to również może być dobry pomysł na spędzenie wspólnego wieczoru. Lokalny tryb współpracy na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S pozwala zagrać na jednym ekranie, dzięki czemu możemy przemierzać Sanktuarium wraz z drugą połówką. Masa potworów do zabicia i przeżywanie przygód z najbliższą osobą z pewnością mogą uprzyjemnić czas, szczególnie miłośnikom hack’n’slashy. Ponadto gra oferuje rozbudowaną fabułę oraz różnorodne klasy postaci, co umożliwia dostosowanie rozgrywki do preferencji każdego gracza. Wspólne pokonywanie trudnych bossów i zdobywanie cennych łupów może przynieść wiele satysfakcji.

Przy jednej konsoli mogą zagrać maksymalnie dwie osoby. Gracze muszą posiadać konta PlayStation lub Xbox połączone z battle.net. Należy również oczywiście zaopatrzyć się w dwa kontrolery, a obie postaci muszą grać na tej samej randze świata. Kiedy już wejdziemy do świata Sanktuarium, pozostaje cieszyć się przygotowanymi przez twórców atrakcjami.

Komentarze
4
Headbangerr
Gramowicz
17/06/2024 12:18
adam napisał:

Autor zapomniał o serii Lego oraz Trine.

Tytułów godnych uwagi do rozgrywek we dwójkę są dziesiątki. Przypuszczam, że autorka wybrała subiektywnie własne Top 10.

... bo zwykle tak te listy działają.

adam
Gość
17/06/2024 09:09

Autor zapomniał o serii Lego oraz Trine.

sc
Gramowicz
16/06/2024 20:23

Baldur’s Gate 3 na podzielonym ekranie nie działa. 
Trwa Wczytywanie