Najbardziej wyczekiwane planszówki 2023 roku - ciąg dalszy!

Patryk Purczyński
2023/03/12 19:00

Katalogi wydawnicze polskich firm pękają w szwach. Zatrzymać się raptem na jednej dziesiątce planszówek, na które warto czekać w 2023 roku, byłoby sporym niedopowiedzeniem. Oto więc druga!

Stonesaga

Stonesaga, Najbardziej wyczekiwane planszówki 2023 roku - ciąg dalszy!

Z ciężkim sercem wyrzucałem Stonesagę poza swoją pierwszą dziesiątkę najbardziej wyczekiwanych gier planszowych 2023 roku. Galakta w tym roku przygotowała naprawdę mocny kalendarz wydawniczy, dlatego jeszcze nieraz w tym zestawieniu znajdą się pozycje z katalogu tej firmy. Stonesaga jest kooperacyjną grą survivalową ze sporą dawką aspektu fabularnego. Ukazuje ona losy ludu zamieszkującego dolinę polodowcową. Trudne warunki, zjawiska nadprzyrodzone i nieśmiertelne, ogromne bestie to jego chleb powszedni. Gracze będą musieli przeprowadzić go przez ten trudny czas poprzez odkrywanie nowych ziem i dóbr (ale i zagrożeń), korzystając z mechaniki craftingu i podejmując trudne decyzje, które będą rzutowały na dalszy przebieg rozgrywki. Każda sesja przedstawia losy kolejnego pokolenia, a gra zapamiętuje to w jaki sposób dolina zmieniła się we wcześniejszych partiach. Co ważne, twórcy zadbali o system drop-in / drop-out, by rozgrywka nie musiała toczyć się za każdym razem w tym samym składzie osobowym. Jest to szczególnie istotne w grach kooperacyjnych ze strukturą kampanii.

  • Dla kogo: 1-4 graczy
  • Wydawca: Galakta

GramTV przedstawia:

Strona 1/10
Komentarze
1
jakubcjusz
Gramowicz
13/03/2023 09:57

Twilight Imperium to gra równie wspaniała co złożona i przeznaczona na zdecydowanie dłuższe posiedzenia. A co gdyby ją drastycznie uprościć, ale pozostawić najważniejsze założenia nietknięte?

No to wyjdzie nam Eclipse :P