Zwolnienia w szeregach PlayStation Studios. Firesprite potwierdza wieści i dziękuje pracownikom

Patrycja Pietrowska
2024/06/18 16:15
0
0

Firesprite to kolejne studio, które pożegnało część pracowników.

W lutym doszło do masowych zwolnień w szeregach PlayStation. Firma zamknęła wówczas całkowicie London Studios, odpowiedzialne między innymi za gry EyeToy czy SingStar. Poinformowano również, że redukcja etatów czeka twórców The Persistence, a teraz studio Firesprite potwierdza wieści w oficjalnym komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych,

The Persistence
The Persistence

Firesprite udostępnia oficjalny komunikat związany ze zwolnieniami w studio

W mediach społecznościowych ukazał się oficjalny komunikat wystosowany przez studio Firesprite. Deweloperzy potwierdzili wieści, które po raz pierwszy dotarły do nas jeszcze w lutym tego roku. Zgodnie z zapowiedziami Sony, twórcy The Persistence pożegnali część swoich pracowników.

Podobnie jak kilka innych zespołów w SIE i PlayStation Studios, Firesprite zostało dotknięte zwolnieniami ogłoszonymi w lutym tego roku. Ostatnie miesiące były niezwykle trudnym okresem dla naszego studia, podczas gdy przechodziliśmy trudny i długi proces konsultacji. W tym czasie skupiliśmy się na zapewnieniu wsparcia wszystkim osobom dotkniętym zwolnieniami w tych trudnych okolicznościach.

Ponieważ okres konsultacji dobiega końca, chcielibyśmy wyrazić naszą najgłębszą wdzięczność wszystkim niesamowitym i utalentowanym współpracownikom, którzy zawsze pozostaną częścią naszej historii. Stawiamy czoła przyszłości z odpornością i determinacją, zjednoczeni w naszej wizji dostarczania niezapomnianych wrażeń naszym graczom. – czytamy w komunikacie opublikowanym przez studio Firesprite.

GramTV przedstawia:

Oświadczenie ukazało się w związku z zakończeniem okresu konsultacji, w trakcie którego Firesprite zapewnić miało wsparcie pracownikom dotkniętym redukcjami etatów. Brytyjska firma z siedzibą w Liverpoolu została założona w 2012 roku, natomiast w 2021 roku przejęło ją Sony Interactive Entertainment. Studio odpowiada między innymi za wspomniane wcześniej The Persistance oraz Horizon Call of the Mountain na PSVR2.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!