Zack Snyder będzie reżyserem i producentem serialu 300. Powstaje prequel pierwszego widowiska o dzielnych Spartanach

Krzysztof Żołyński
2024/06/01 18:15
7
0

Zack Snyder będzie reżyserem i producentem serialu 300. Powstaje prequel pierwszego widowiska o dzielnych Spartanach.

Powstający serial będzie prequelem filmu 300 z 2006 roku. Na fotelu reżysera zasiądzie ponownie Zack Snyder i będzie producentem.

Zack Snyder będzie reżyserem i producentem serialu 300. Powstaje  prequel pierwszego widowiska o dzielnych Spartanach

Od premiery oryginalnego widowiska 300 minęło już 17 lat, ale to nie powstrzymuje Warner Bros. przed stworzeniem serialu opartego na komiksie i wydarzeniach przedstawionych w filmie.

Serial będzie prequelem filmu z 2006 roku. Za jego powstanie odpowiada studio Stone Quarry. W tej chwili Zack Snyder prowadzi wczesne rozmowy z wytwórnią. Jeśli wszystko pójdzie po jego myśli, zasiądzie na fotelu reżysera i będzie producentem wykonawczym.

Prace nad serialem 300 w toku – Zack Snyder reżyserem i producentem

300 to filmowa adaptacja komiksu Franka Millera 300. Film jest opowieścią o bitwie pod Termopilami, która miała miejsce w 480 r. p.n.e. podczas wojny grecko-perskiej. Leonidas wobec nadchodzącej porażki (wynikającej z przewagi wojsk perskich) pozostawił większość oddziałów w Sparcie, udając się z około 300 Spartanami na nieuniknioną śmierć w kierunku wąwozu Termopile, w którym miała rozegrać się bitwa.

GramTV przedstawia:

Film wyreżyserował Zack Snyder, przy dużej pomocy Franka Millera (pełniącego funkcję producenta oraz głównego konsultanta). Obraz powstał na podstawie scenariusza, który Snyder napisał wspólnie z Kurtem Johnstadem i Michaelem B. Gordonem. Większość ujęć kręcona była w technologii blue boxu, a komputerowo wykonane tła miały maksymalnie upodobnić technikę wykonania filmu do rysowanego komiksu. Premiera filmu w Stanach Zjednoczonych odbyła się 9 grudnia 2006. W Polsce film emitowany był od 23 marca 2007. Film został wydany również w wersji dla kin IMAX, nie był jednak dostępny w tym formacie w większości kin amerykańskich. Pierwszy film zarobił 456 mln przy budżecie wynoszącym zaledwie 60 mln dolarów.

Gerard Butler zagrał Leonidasa, króla Sparty, a Lena Headey pojawiła się w roli królowej Gorgo. W obsadzie znaleźli się także: Dominic West, Vincent Regan, Michael Fassbender, Peter Mensah, Kelly Craig i Stephen McHattie.

Kontynuacja, 300: Narodziny imperium, trafiła do kin w 2014 roku, a w rolach głównych wystąpili Eva Green i Heady. Film otrzymał mieszane recenzje, ale mimo to odniósł sukces kasowy, zarabiając na całym świecie 337 mln dolarów brutto przy budżecie wynoszącym 110 milionów.

W 2021 roku Snyder ujawnił, że napisał trzecią część, tym razem o Aleksandrze Wielkim, zatytułowaną Blood and Ashes, ale ostatecznie Warner Bros. nie podjął tematu. Do projektu serialu telewizyjnego nie został jeszcze przydzielony scenarzysta. Spin-off serialu nie ma jeszcze daty premiery.

Komentarze
7
tupolew519
Gramowicz
03/06/2024 16:22

Oby tylko wypadł tak dobrze jak seria filmowa

The_Dudul
Gramowicz
03/06/2024 13:22

Tak długo, jak za projekt będzie odpowiadał Snyder, jestem spokojny o poziom serialu. Już wielokrotnie udowadniał on, że w adaptacje komiksowe wymiata jak nikt inny. Jego "300" i "Watchmen" to adaptacje niemal idealne, a filmy, które wyreżyserował dla DC to najlepsze z czym miałem styczność w gatunku superhero. Byle nie słuchał się pitolenia recenzentów i złośliwych antyfanów. Tak długo jak będzie kręcił wedle własnej wizji, będziemy mieli gwarantowany hit. Który pewnie zostanie zjechany za slow motion, ale chrzanić to, chcę jak najwięcej charakterystycznych dla tego reżysera sekwencji. Zresztą, kto dba o Rotten Tomates? :) 

Kraszczap
Gość
02/06/2024 18:24

Mam nadzieję że nie będzie to 1.5h film puszczony w slow motion przez 6 odcinków 
Trwa Wczytywanie