Xbox Game Pass zyska mnóstwo subskrybentów, jeśli Microsoft przejmie Activision

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/27 17:50

Tak przynajmniej twierdzi analityk mediów cyfrowych i oprogramowania rozrywkowego, Michael Pachter.

Jeszcze w ubiegłym roku Phil Spencer zapowiadał, że Xbox Game Pass zaoferuje w przyszłości wszystkie gry Activision Blizzard – jeżeli oczywiście dojdzie do sfinalizowania transakcji (a najnowsze doniesienia wskazują na to, iż prawdopodobnie tak się właśnie stanie).

Według analityka mediów cyfrowych i oprogramowania rozrywkowego, Michaela Pachtera, nie tylko dojdzie do sfinalizowania tej transakcji, ale ta również zapewni usłudze Xbox Game Pass od Microsoftu ogromny sukces.

Xbox Game Pass zyska mnóstwo subskrybentów, jeśli Microsoft przejmie Activision

Xbox Game Pass osiągnie ogromny sukces, jeśli Microsoft przejmie Activision Blizzard?

Jak podaje serwis Twisted Voxel, w najnowszym odcinku Pachter Factor wspomniany analityk stwierdził, iż obecnie usługa posiada 25 milionów aktywnych użytkowników. I choć jest to naprawdę dobry wynik, finalizacja transakcji miałaby – jego zdaniem – zwiększyć tę liczbę aż do 50 milionów. Co więcej, miałoby to stać się jeszcze przed końcem 2024 roku.

GramTV przedstawia:

Według Pachtera miłośnicy konsol PlayStation wciąż wybieraliby gry typu first-party na sprzęcie Sony, ale w przypadku gier Activision, jak na przykład Call of Duty (o ile ostatecznie rzeczywiście trafią one do oferty Xbox Game Pass), mieliby sięgnąć właśnie po subskrypcję.

Ba, analityk jest pewien, że Call of Duty będzie głównym czynnikiem potencjalnego wzrostu Xbox Game Pass. Czy ma rację? To się okaże.

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
1
Anasthesia
Gramowicz
30/03/2023 17:50

Ale przejmą też problemy activision które są no coraz większe z każdą grą którą wydają, mimo swoich sukcesów co mnie też dziwi. Jako posiadacza all accessa z ME ta informacja cieszy.