Ile pieniędzy generuje Xbox Game Pass? Ciekawe doniesienia pojawiły się w sieci

Maria Wawrzyniak
2022/10/10 08:00

Microsoft ujawnił brazylijskim regulatorom, jakie zarobki generuje usługa subskrypcyjna Xbox Game Pass na konsolach.

Co do tego, że Xbox Game Pass to naprawdę świetna oferta dla graczy, nie ma chyba żadnych wątpliwości. Microsoft nieustannie rozbudowuje swoją usługę, dodając do biblioteki nowe tytuły w każdym miesiącu – stąd też ogromna popularność subskrypcji. Warto na przykład przypomnieć interesujący raport, w którym postanowiono policzyć, ile warte są gry, które zostały dodane do oferty Xbox Game Pass w ubiegłym roku. Pozostaje jednak pytanie: ile usługa Microsoftu jest więc w stanie zarobić? Okazuje się, że sporo.

Ile pieniędzy generuje Xbox Game Pass? Ciekawe doniesienia pojawiły się w sieci

Dochody generowane przez Xbox Game Pass

Jak podaje serwis Windows Central (powołując się na portal Tweaktown), amerykańska korporacja ujawniła brazylijskim regulatorom przychody usługi Xbox Game Pass. Dlaczego? Jest to oczywiście związane z trwającymi aktualnie prawnymi procesami odnośnie do największej transakcji w historii branży gier wideo, czyli przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Gigant z Redmond musi więc podzielić się ze światem pewnymi informacjami, które normalnie nie ujrzałyby światła dziennego. Zgodnie więc z brazylijskim CADE, przychody usługi Xbox Game Pass z subskrypcji w ubiegłym roku wynoszą 2,9 miliarda dolarów, czyli prawie 14 i pół miliarda złotych. Redakcja serwisu Tweaktown zauważa, iż ta kwota stanowi 18% ogólnych przychodów Microsoftu z kategorii gamingu. To jednak nie koniec ciekawych informacji.
Dochody generowane przez Xbox Game Pass, Ile pieniędzy generuje Xbox Game Pass? Ciekawe doniesienia pojawiły się w sieci
Tweaktown

Trzeba bowiem zaznaczyć, iż mówimy tutaj wyłącznie o konsolach. Nie uwzględniono więc przychodów z PC Game Pass. Oczywiście, ciężko w ogóle powiedzieć, co się w tej kwocie dokładnie znalazło i czy reprezentuje ona tylko zarobki z samych subskrypcji (zarówno standardowego planu, jak i planu Ultimate?). Niemniej jednak trzeba przyznać, że jest to naprawdę spora ilość pieniędzy.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!