Wyjątkowy symulator pozwoli stworzyć wędrujące miasto. Ark of Charon do wypróbowania za darmo

Patrycja Pietrowska
2024/06/12 15:45
0
0

Mobilna forteca na grzbiecie gigantycznego drzewa.

W ramach Steam Next Fest zainteresowani mogą wypróbować setki dem nadciągających gier. Informowaliśmy już między innymi o możliwości przetestowania za darmo polskiej produkcji Janosik 2 czy The Alters od 11 bit studios. Dodatkowo nie zabraknie propozycji dla miłośników budowania, zarządzania i tower defense – Ark of Charon również otrzymało wersję demonstracyjną.

Wyjątkowy symulator pozwoli stworzyć wędrujące miasto. Ark of Charon do wypróbowania za darmo

Ark of Charon z wersją demo. Interesujący symulator z elementami tower defense pozwala stworzyć mobilną fortecę

Na platformie Steam możemy aktualnie cieszyć się wersjami demonstracyjnymi różnorodnych gier. Wśród nich znajduje się również Ark of Charon – intrygujący tytuł, który pozwala stworzyć mobilną fortecę. Jak możemy wyczytać w opisie produkcji, gra łączy w sobie elementy symulatora, tower defense i zarządzania.

W Ark of Charon gracze wcielają się w postać opiekuna gigantycznego drzewa, które należy bezpieczenie poprowadzić do szkółki. Zadaniem zainteresowanym jest również stworzenie ufortyfikowanej, mobilnej fortecy, która pozwoli obronić się przed atakującymi nas potworami. Produkcja oferuje możliwość konstruowania broni, zbierania zasobów, produkcji amunicji, a także budowania zabezpieczeń. Należy jednak pamiętać, że przestrzeń na drzewie nie jest nieograniczona.

GramTV przedstawia:

Podróżując przez świat gry, gracze mogą wydobywać zasoby na wybranych obszarach. Pod ziemią znajdują się interesujące relikty, które mogą pomóc w stworzeniu potężniejszej broni i obiektów. Kiedy natomiast zabraknie surowców, trzeba wznowić wędrówkę.

Ark of Charon to nowy rodzaj gry łączący symulację kolonii i tower defense, w której gracze wyruszają w podróż, aby poprowadzić gigantyczne, przypominające bestię Drzewo Świata do jego szkółki. Gracze wcielają się w opiekuna drzewa, kontrolują chowańców i w miarę postępów zamieniają drzewo w ufortyfikowaną mobilną fortecę. – czytamy w opisie gry Ark of Charon na platformie Steam.

Przypomnijmy raz jeszcze, że demo Ark of Charon dostępne jest już na platformie Steam. Gra ma zadebiutować w ramach Early Access 9 lipca 2024 roku.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!