Polska gra o Janosiku na Steam Next Fest. Gracze mogą przetestować demo pixel-artowej produkcji

Patrycja Pietrowska
2024/06/11 15:45
0
0

Gra akcji z elementami metroidvanii do wypróbowania za darmo.

Podczas czerwcowego Steam Next Fest możemy wypróbować masę wersji demonstracyjnych różnych gier. Wśród nich znajduje się między innymi The Alters od 11 bit studios czy urocze Crab God. Kolejnym ciekawym tytułem, na który mogą zwrócić uwagę miłośnicy produkcji z elementami metroidvanii, jest Janosik 2.

Polska gra o Janosiku na Steam Next Fest. Gracze mogą przetestować demo pixel-artowej produkcji

Demo Janosik 2 dostępne w ramach Steam Next Fest

Steam Next Fest to wydarzenie, podczas którego możemy przetestować setki dem nadchodzących gier. Tym razem, w dniach 10-17 czerwca, zainteresowani będą mieli okazję sprawdzić również interesujący tytuł od Onix Games. Mowa o Janosik 2 – polskiej grze stanowiącej kontynuację pozytywnie ocenianej pierwszej odsłony retro platformówki.

Janosik 2 pozwala wcielić się w postać słynnego górala i rozbójnika. Bohater wyrusza na misję, podczas której uratować ma zarówno siebie, jak i swoją ukochaną Jankę. Przemierzając gęste lasy pełne niebezpieczeństw, Janosik spotka wrogów w postaci nieprzyjaznych psów, jadowitych pająków czy żołnierzy nikczemnej hrabiny i jej pomocnika de Blonde’a. Dodatkowo na zainteresowanych czyhać będą pułapki takie jak kolce wystające ze ścian czy ogromne spadające z sufitu.

Janosik 2 pozwoli ci odkrywać piękne słowiańskie krajobrazy w pełni, ponieważ niektóre części świata są połączone drzwiami i przejściami, zamkniętymi przy pierwszym podejściu. Będziesz musiał grać dalej, aby zobaczyć, jak głęboko sięga królicza nora. – czytamy w ostatnim wpisie na platformie Valve.

GramTV przedstawia:

Druga odsłona serii zaoferować ma „znacznie większe poziomy wypełnione po brzegi nowymi postaciami, wrogami i zagrożeniami środowiskowymi”. Ponadto gracze otrzymają do swojej dyspozycji cztery grywalne postaci, z których każda posiada unikatowe umiejętności. Historia ma mieć trzy różne zakończenia – podejmowane przez Janosika decyzje będą zatem miały wpływ na przyszłe losy bohatera.

Janosik 2 to retro gra akcji z elementami metroidvanii. Przygotuj się na skakanie, cięcie, przewroty, nurkowanie, miażdżenie i walkę przez śmiertelne pułapki, psotnych złoczyńców oraz bossów, i więcej w tej kontynuacji Janosika. – głosi opis gry Janosik 2 na platformie Steam.

Na koniec przypomnijmy raz jeszcze, że grę Janosik 2 możemy teraz przetestować w ramach wersji demonstracyjnej na Steam. Data premiery pozostaje jednak na ten moment tajemnicą.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!