Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin to nowy RTS od Frontier Developments

Mikołaj Ciesielski
2023/05/26 08:30

Zaprezentowano pierwszy zwiastun i kilka szczegółów.

W trakcie pokazu Skulls 2023 doczekaliśmy się zapowiedzi Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin, czyli nowego RTS-a osadzonego w fantastycznym uniwersum. Za produkcję odpowiada studio Frontier Developments, które powinno być dobrze znane wszystkim fanom gatunku. Deweloperzy zaprezentowali pierwszy zwiastun swojej nowej gry, a także podzielili się kilkoma szczegółami na jej temat.

Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin to nowy RTS od Frontier Developments

Frontier Developments prezentuje Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin

W Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin gracze będą mogli poprowadzić jedną z czterech armii w „dynamicznych” oraz taktycznych „bitwach o dziką krainę Ghur”. Nadchodząca produkcja studia Frontier Developments zaoferuje m.in. kampanię fabularną, która została przygotowana we współpracy z uznanym autorem serii Black Library, Gavinem Thorpe’em.

Nie zabraknie także możliwości zabawy przez sieć. Użytkownicy będą mogli mierzyć się w trybach standardowych lub sprawdzić swoje umiejętności w grach rankingowych. Warto dodać, że Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin otrzyma również wsparcie dla funkcji cross-play. Gracze będą mogli więc cieszyć się wspólną rozgrywkę, bez względu na posiadaną platformę.

W Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin gracze tworzą armie jednostek inspirowanych zestawami Warscrolls do Age of Sigmar, którymi następnie dowodzą w zróżnicowanych misjach i trybach. Każdy z oddziałów charakteryzuje się odpowiednimi taktycznymi słabymi i mocnymi stronami – informuje opis gry na Steam.

GramTV przedstawia:

Frontier Developments poinformowało również, że Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin doczeka się otwartych beta testów. Ich dokładna data nie jest na ten moment znana, ale deweloperzy zapewnili, że możliwość sprawdzenia produkcji otrzymają zarówno gracze PC, jak i użytkownicy konsol Sony oraz Microsoftu.

Na koniec warto dodać, że Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin zmierza na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Deweloperzy ze studia Frontier Developments niestety nie ujawnili, kiedy możemy spodziewać się premiery wspomnianej produkcji. Tymczasem rzućcie okiem na pierwszy zwiastun gry i dajcie znać, czy zamierzacie sięgnąć po nowego RTS-a osadzonego w uniwersum Warhammer Age of Sigmar.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!