Victoria 3 chwalona w recenzjach. "Innych strategii mi nie trzeba"

DK
2022/10/25 00:37
0
0

Gra trafia właśnie na PC.

Victoria 3, czyli kolejna część głośnego cyklu grand strategy od Paradox, debiutuje na pecetach. W internecie można poczytać pierwsze recenzje tytułu. Okazuje się, że wypada on bardzo dobrze – średnia ocen w portalu Metacritic.com wynosi obecnie aż 82 procent (na podstawie 20 opinii).

Victoria 3 chwalona w recenzjach.

Victoria 3 – wady i zalety

Generalnie krytycy doceniają głębię rozgrywki i jej złożoność, co zresztą jest typowe dla twórczości studia Paradox. Jedną z najwyższych ocen – bo aż 9.5/10 – przyznał Victorii redaktor Destructoid.com. Napisał on, że "nigdy przedtem żadna produkcja z gatunku nie podobała mu się tak bardzo". Dalej dziennikarz pisze, że "w końcu znalazł grę strategiczną dla siebie i na pewno długo nie będzie potrzebował innych".

Idąc dalej, przedstawiciel Gamersrd.com, który ocenił strategię na 8.8/10, uważa, że jeśli tylko poświęcimy poznaniu tego tytułu odpowiednią ilość czasu, granie w niego będzie czystą przyjemnością. Jako niedociągnięcia autor wskazuje grafikę i czasy ładowania – ale nadal według niego Victoria 3 pozostaje "diamentem".

GramTV przedstawia:

Trochę mniej usatysfakcjonowany rozgrywką jest krytyk z PCInvasion.com. Docenia on między innymi aspekty wizualne strategii i pisze, że owszem, Victoria 3 jest "tytułem na wielką skalę", niemniej niezliczona liczba mechanik pozostawia gracza „z większą liczbą pytań niż odpowiedzi". Ostatecznie od recenzenta gra otrzymuje 6.5/10, a on dochodzi do wniosku, że woli pozostać przy innych produkcjach z gatunku.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!