Unity przeprasza za zamieszanie i obiecuje zmiany w nowych warunkach

Wincenty Wawrzyniak
2023/09/18 13:35
3
0

W oficjalnym oświadczeniu Unity przeprosiło za zamieszanie i niepokój, a także zapowiedziało wprowadzenie zmian w polityce.

Afery ciąg dalszy. Informowaliśmy Was już o kontrowersyjnych zmianach w warunkach korzystania z silnika graficznego Unity. Później okazało się, że grupa deweloperów (w większości gier mobilnych) postanowiła w ramach protestu wyłączyć w swoich grach technologie reklamowe firmy Unity, aż do czasu wycofania się z nowych warunków. Nieco wcześniej dzisiaj donosiliśmy też, że twórcy popularnego survivalu Rust zapowiedzieli kontynuację, która powstanie na zupełnie innym silniku.

A teraz mamy dla Was jeszcze coś innego. Unity postanowiło bowiem poinformować świat, iż zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda cała ta sytuacja. Co dokładnie przekazała firma?

Unity przeprasza za zamieszanie i obiecuje zmiany w nowych warunkach

Unity przeprasza za zamieszanie i obiecuje zmiany

Wczytywanie ramki mediów.

We wpisie opublikowanym na oficjalnym profilu Unity na Twitterze/X – powyżej – czytamy:

Słyszeliśmy was. Przepraszamy za zamieszanie i niepokój, jakie wywołała polityka opłat za instalacje, którą ogłosiliśmy we wtorek. Słuchamy, rozmawiamy z członkami naszego zespołu, społecznością, klientami oraz partnerami i będziemy wprowadzać zmiany w polityce. Za kilka dni udostępnimy aktualizację. Dziękujemy za szczere i krytyczne opinie.

GramTV przedstawia:

Patrząc jednak po licznych komentarzach, większość deweloperów na ten moment nie zamierza tak po prostu na nowo zaufać Unity. Poza tym, na razie nie wiemy, jakie mają być nowe warunki. Wygląda na to, że najlepszym rozwiązaniem byłoby całkowite zrezygnowanie z opłat za instalację.

Komentarze
3
Duke
Gość
18/09/2023 20:57

To znaczy, że nigdy nie planowali tego wprowadzić w takiej formie, a wprowadzą coś innego co będzie "bardziej akceptowalne". Come on, starą zagrywka.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
18/09/2023 18:36

Teraz to się mogą za przeproszeniem walić na ryj, bo nie wierzę że znajdą teraz frajera który poświęci dla nich czas.

FromSky
Gramowicz
18/09/2023 18:00

Ale mleko sie już rozlało, nawet jak wrócą całkowicie do stanu z przed to impuls do zmiany już zaświecił a ludzie dostrzegli że król jest nagi czli słaby na tle konkurencji