Twórcy popularnego survivalu są wściekli na Unity. Rust 2 na innym silniku

Wincenty Wawrzyniak
2023/09/18 12:00
1
0

Założyciel studia Facepunch opublikował oficjalny komunikat, w którym wyraził wściekłość na Unity i zapowiedział, że Rust 2 powstanie – tyle że na innym silniku.

UnKilka dni temu informowaliśmy Was o kontrowersyjnych zmianach w warunkach korzystania z silnika graficznego Unity. Wczoraj natomiast donosiliśmy, że grupa deweloperów (w większości gier mobilnych) postanowiła w ramach protestu wyłączyć w swoich grach technologie reklamowe firmy Unity, aż do czasu wycofania się z nowych warunków. Wygląda jednak na to, iż na tym się nie zakończy.

Jak podaje serwis IGN, Garry Newman – założyciel studia Facepunch odpowiedzialnego za stworzenie gry Rust – zapowiedział kontynuację (Rust 2) wspomnianej produkcji, zapewniając jednocześnie, że nie powstanie ona na silniku graficznym Unity.

Twórcy popularnego survivalu są wściekli na Unity. Rust 2 na innym silniku

Twórcy gry Rust wściekli na Unity

To wszystko możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, który Newman udostępnił na swoim blogu. Zaznaczył w nim, że nie byłoby w niczym problemu, gdyby cały proces związany z narzucanymi przez Unity opłatami działałby prawidłowo i w grę wchodziłaby zgoda obu stron na ustalone warunki:

Koszt nie jest dla nas istotną kwestią. Jeśli wszystko by działało, śledzenie było bezbłędne i było to 10 pensów za sprzedaż, to naprawdę nic wielkiego. Jeśli tyle to kosztuje, to tyle to kosztuje.

Ale to nie dlatego jesteśmy wściekli. Boli nas to, ponieważ nie zgodziliśmy się na to. Korzystaliśmy z silnika, ponieważ płaci się z góry, a następnie wysyła produkt. Nie powiedziano nam, że tak się stanie. Nie zostaliśmy ostrzeżeni. Nie skonsultowano się z nami.

Spędziliśmy 10 lat tworząc Rust na silniku Unity. Płaciliśmy im co roku. A teraz zmienili zasady.

GramTV przedstawia:

Na samym końcu wpisu znajdziemy z kolei poniekąd zapowiedź Rust 2, które rzeczywiście powstanie – sęk w tym, że już nie na Unity. Na ten moment deweloper nie zdradził nic więcej na temat kontynuacji popularnego survivalu, więc musimy czekać.

Komentarze
1
Surfer94
Gramowicz
18/09/2023 23:43

Panowie wysokiego szczebla zarobili na sprzedaży akcji przed ogłoszeniem, reszta się może cmoknąć