Twórcy RoboCop: Rogue City chwalą się wynikami wersji demo i dziękują graczom

Mikołaj Ciesielski
2023/10/20 14:30
3
0

Studio Teyon ujawniło, ilu graczy postanowiło przetestować wersję demonstracyjną RoboCop: Rogue City.

Kilka dni temu otrzymaliśmy nowy zwiastun RoboCop: Rogue City prezentujący najważniejsze elementy gry. Natomiast nieco wcześniej dowiedzieliśmy się, że demo nowej produkcji studia Teyon cieszyło się sporą popularnością podczas ostatniego Steam Next Fest. Nic więc dziwnego, że krakowski zespół postanowił pochwalić się dokładnym wynikami i ujawnić, ilu graczy zdecydowało się sprawdzić wersję demonstracyjną RoboCop: Rogue City.

Twórcy RoboCop: Rogue City chwalą się wynikami wersji demo i dziękują graczom

Demo RoboCop: Rogue City ze sporym zainteresowaniem. Teyon chwali się wynikami

Okazuje się, że w demo RoboCop: Rogue City zagrało blisko 200 tysięcy graczy. Wynik ten pozwolił produkcji polskiego studia uplasować się na 5. miejscu na liście najpopularniejszych wersji demonstracyjnych podczas ostatniego Steam Next Fest. We wpisie opublikowanym na portalu społecznościowym X (wcześniej Twitter) twórcy podziękowali za zainteresowaniem wspomnianym tytułem.

Studio Teyon przyznaje także, że z radością patrzy na udostępniane przez graczy zrzuty ekranu i materiały wideo. Deweloperzy nie mogą doczekać się również momentu, w którym fani będą mogli rozpocząć swoją przygodę z pełną wersję gry RoboCop: Rogue City.

Miasto Detroit zostało dotknięte serią przestępstw i pojawił się nowy przeciwnik zagrażający porządkowi publicznemu. W tej oryginalnej historii, która rozgrywa się pomiędzy RoboCopem 2 i RoboCopem 3, twoje śledztwo prowadzi w samo serce tajemniczego projektu – czytamy w opisie gry na Steam.

GramTV przedstawia:

Na koniec warto przypomnieć, że RoboCop: Rogue City ma zadebiutować na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S już 2 listopada 2023 roku. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi nowej produkcji studia Teyon.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
3
maszynypancerne
Gramowicz
22/10/2023 11:45

Bo tylko za to im podziękują :D ta gra dobrze się nie sprzeda, dno totalne. Taki a La rail shooter i po kilku minutach nuda. To był ich błąd, ludzie odbili się od tego przez demo i będzie klapa :D

dariuszp
Gramowicz
21/10/2023 12:35
Yarod napisał:

Niestety (albo stety, bo to nie było wcale złe) ja mam spore dejau vu z trybu terminatora z ich ostatniej gry. Bardzo podobny feel poruszania sie, setting inny

W Terminatora nie grałem ale w demo RoboCop już tak. I byłem przyjemnie zaskoczony. Sam początek gry mnie lekko odrzucił. Ot tzw. shooting gallery. Idę przed siebie, przeciwnicy wybiegają, dostają strzała z przepotężnego pistoletu i giną. Tyle. 

Ale po początkowej scenie jak zostałem wypuszczony na "miasto" to gra bardziej przypominała Police Simulator jak shooting gallery. Więc miałeś np. miejsce zbrodni. Policja już tam była. Musiałeś je zbadać. Przepytać świadków. Znaleźć dowody. I wszystko powiązać aż do znalezienie zabójcy. Byłbym wdzięczny gdyby zadanie było bardziej otwarte z większą możliwością wyciągnięcia złych wniosków no ale to co dali i tak było lepsze niż to co się spodziewałem. 

Były też drobne rzeczy jak np. źle zaparkowany samochód czy gówniarz malujący ściany. I co mi się podobało to fakt że mogłeś wziąć pod uwagę okoliczności i np. kogoś pouczyć zamiast wystawić mandat i odwrotnie. 

I szczerze? Wolałbym więcej policyjnej roboty jako RoboCop. Więcej elementów RPG. Niż typowego chodzenia przed siebie i strzelania. Swoją drogą strzelanie też nie było złe. Możesz używać broń złoczyńców. Masz swój pistolet z nieskończoną amunicją który jest wystarczający. No i źli używają przeciw Tobie granaty i czasem np. gniazdo z ciężkim karabinem. Dzięki temu musisz deczko uważać co robisz a nie tylko iść przed siebie w ogień. 

Yarod
Gramowicz
20/10/2023 20:16

Niestety (albo stety, bo to nie było wcale złe) ja mam spore dejau vu z trybu terminatora z ich ostatniej gry. Bardzo podobny feel poruszania sie, setting inny
Trwa Wczytywanie