Twórca Czarnego lustra użył ChatGPT do napisania odcinka i wyszło okropnie. Scenarzyści mogą spać spokojnie?

Krzysztof Żołyński
2023/06/08 19:00
0
0

Charlie Booker polecił, żeby ChatGPT napisał odcinek serialu Czarne lustro, ale wynik był podobno bardzo słaby.

Sztuczna inteligencja jest odpowiedzialna za wiele obaw ludzi, którzy widzą w niej zagrożenie swojej przyszłości i z pewnością byłby to doskonały temat na jeden z odcinków Czarnego lustra. Jednak zdaniem showrunnera tego serialu, Charliego Bookera, przyszłość scenarzystów jest, póki co niezagrożona. Ujawnił on, że zastosował ChatGPT do napisania odcinka serialu, ale wyszło to tragicznie. Użył w tym miejscu innego słowa, ale nie wypada go powtarzać na szanującym się portalu.

Twórca Czarnego lustra użył ChatGPT do napisania odcinka i wyszło okropnie. Scenarzyści mogą spać spokojnie?

Bawiłem się trochę z ChatGPT. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem, było wpisanie „wygeneruj odcinek Black Mirror” i wyskakuje coś, co na pierwszy rzut oka brzmi wiarygodnie, ale na drugi rzut oka to beznadzieja. Wszystko, co się zrobił, to przeglądanie streszczeń odcinków Black Mirror i mieszanie ich razem. Nie ma w tym ani jednej oryginalnej myśli.

GramTV przedstawia:

Jak wykazał eksperyment Bookera, poleganie wyłącznie na sztucznej inteligencji w celu generowania angażujących materiałów to głupota. Sztuczna inteligencja nie jest kreatywna i w zasadzie może tylko przepakowywać pomysły, które już istnieją, a używanie jej wyłącznie do tworzenia treści jest złym pomysłem.

Charlie Booker polecił, żeby ChatGPT napisał odcinek serialu Czarne lustro, ale wynik był podobno bardzo słaby

Inna sprawa, że próba Bookera jest argumentem dla walczących o swoje prawa scenarzystów, którzy strajkując blokują rozwój kolejnych filmów i seriali. WGA pragnie uzmysłowić wytwórniom i streamerom, że sztuczna inteligencja może być narzędziem do tworzenia lepszych treści, ale nie ma mowy, żeby była w stanie zastąpić czynnik ludzki. Przynajmniej jeszcze nie teraz i nie wiadomo, czy kiedykolwiek.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!