Turowa strategia 4X pozwala wcielić się w SI. Heart of the Machine wypróbujemy za darmo w ramach wersji demo

Patrycja Pietrowska
2024/06/15 18:00
0
0

Wydawca Manor Lords udostępnił demo Heart of the Machine.

W ramach Steam Next Fest pojawiła się masa wersji demonstracyjnych, które pozwalają przetestować nadchodzące produkcje. Wśród nich znajduje się między innymi city-builder w klimacie Fallouta, The Alters od 11 bit studios czy polska gra o Janosiku. Kolejnym tytułem, który wciąż można wypróbować za darmo, jest intrygująca, turowa strategia 4X zatytułowana Heart of the Machine.

Heart of the Machine
Heart of the Machine

Heart of the Machine z wersją demonstracyjną. Strategia pozwala wcielić się w samoświadomą SI

Jeszcze do 17 czerwca potrwa Steam Next Fest – wydarzenie, podczas którego możemy przetestować setki dem różnych gier. Wśród nich znajduje się między innymi ciekawa, turowa strategia 4X, która pozwala wcielić się w samoświadomą sztuczną inteligencję. Heart of the Machine oferuje klimat science-fiction i zabiera zainteresowanych do dalekiej przyszłości.

Zainteresowani otrzymują do swojej dyspozycji różnorodne narzędzia, które pozwolą wykonać misje, a także pokonać przeciwników. Gracze będą mogli stworzyć armię robotów i unicestwić ludzkość, ale także zostać bogiem-maszyną, którego wyznawać będą obywatele „zacofanej planety”, Ziemi. W Heart of the Machine spotkamy kilka klas jednostek, z których każda posiada własne możliwości, umiejętności i specjalizacje, w tym androidy bojowe czy maszyny do hakowania.

GramTV przedstawia:

Miłośnicy klimatów science-fiction będą mogli również eksplorować „dynamiczne środowisko miejskie”, które łączy w sobie „zawartość projektowaną ręcznie i tworzoną proceduralnie”. Na graczy czekają także „dziesiątki tysięcy budynków oraz miliony mieszkańców, które można wykorzystać, zmanipulować lub zniszczyć”. Zainteresowani będą mogli zdecydować, czy sięgną po technologią bojową, agrotechnikę czy postawią na rozwój laboratoriów genetyki.

Heart of the Machine to turowa strategia 4X z elementami gry fabularnej w klimacie science-fiction, której akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Wcielasz się w samoświadomą sztuczną inteligencję i to ty decydujesz o swoim losie oraz grasz, jak tylko chcesz. Osiągaj dowolne cele, które przykują twój wzrok podczas wielu rozgrywek. Szeroki wachlarz narzędzi pomoże ci dowolnie wykonywać przeróżne zadania, często w zaskakujący i niespodziewany sposób, oraz pokonać nieprzyjaciół. Laboratoria genetyki, fabryki, silosy nuklearne, bazy wojskowe i inne ośrodki tylko czekają, żeby je przejąć, a każda taka placówka otwiera nowe ścieżki do celu, które niosą za sobą pewne konsekwencje. – czytamy w opisie gry na platformie Steam.

Przypomnijmy raz jeszcze, że Heart of the Machine przetestujemy za darmo w ramach Steam Next Fest. Demo dostępne jest na platformie Valve. Dokładna data premiery produkcji pozostaje tajemnicą, jednak wiemy, że debiut ma nastąpić w 2024 roku. Gra zmierza na komputery osobiste.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!