The Lords of the Fallen – twórcy chcą stworzyć "Dark Souls 4.5". Nowe szczegóły

Wincenty Wawrzyniak
2023/01/30 18:00

Deweloperzy ze studia Hexworks mają bardzo ambitne ambitne plany, jeśli chodzi o grę The Lords of the Fallen i zamierzają się ich trzymać.

Choć wciąż nie znamy daty premiery gry The Lords of the Fallen, deweloperzy ze studia Hexworks postanowili podgrzać atmosferę wokół produkcji. Można stwierdzić, że wydawca CI Games przygotowuje się do rozpoczęcia kampanii marketingowej i już niedługo dowiemy się więcej na temat produkcji – a właściwie to już się dowiadujemy. Niedawno w nowym numerze magazynu EDGE pojawił się (podajemy za serwisem Gaming Bolt) całkiem obszerny artykuł, w którym twórcy postanowili ujawnić kilka ciekawych informacji.

The Lords of the Fallen – twórcy chcą stworzyć

Dark Souls 4.5, czyli ambitne plany deweloperów The Lords of the Fallen. Nowe szczegóły o grze

Dowiedzieliśmy się, że na samym początku, kiedy studio rozpoczynało prace nad grą, postanowiło, iż będzie dążyć do stworzenia Dark Souls 4.5. I choć na rynku pojawiło się Elden Ring, studio nie zrezygnowało ze swoich pomysłów.

GramTV przedstawia:

Oprócz tego ujawniono, że bardzo ważną mechaniką w grze jest tak zwany Umbral – tak określono świat umarłych, do którego gracz będzie mógł się przenieść (wydostać się z niego może natomiast z pomocą latarni). Deweloperzy ujawnili, iż podczas tworzenia tego świata inspirowali się twórczością Zdzisława Beksińskiego, HR GIgera oraz Oliviera de Sagazana. Co ciekawe, podróżowanie w Umbral może pomóc nam w znalezieniu ukrytych przejść czy odblokowaniu nowych ścieżek w normalnym świecie gry.

A skoro była mowa o Dark Souls, warto też jeszcze zaznaczyć, że w The Lords of the Fallen znajdziemy odpowiedniki ognisk, które pozwolą regenerować zdrowie bohatera. Przypomnijmy, że produkcja ma zadebiutować w bieżącym roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Komentarze
3
Gregario
Gramowicz
31/01/2023 07:19

Zobaczymy, co z tego wyjdzie. U mnie mają już małego plusa za nazwiska Beksiński i Giger.

Xeoo
Gramowicz
30/01/2023 21:17

To jest największy błąd wszelkich naśladowców from software.

Kurcze niech zachowają sobie walke ala soulsy ale narracji to niech nie kopiują bo to się jeszcze nikomu prócz Miyazakiego nie udało. Nawet ich własny DS2 kulał pod tym względem. Trzeba naprawdę dużego talentu i pasji żeby stworzyć świat w którym każdy przedmiot budynek czy obraz na ścianie są spójne i mają sens a często opowiadają lub dopełniają historie.

Headbangerr
Gramowicz
30/01/2023 20:43

Oryginalne 'Lords of the Fallen' koło Dark Souls nawet nie leżało. Zabawne też, że otwarcie nawiązują do konkretnej gry.