The Lord of the Rings: Return to Moria – zapowiedziano nową grę w uniwersum

Smolak
2022/06/11 09:00
1
0

To z pewnością całkiem miła niespodzianka dla fanów Władcy Pierścieni.

Niezależny deweloper Free Range Games oraz wydawca – North Beach Games – ogłosili zapowiedź nowej gry w uniwersum Władcy Pierścieni. The Lord of the Rings: Return to Moria będzie dostępne na PC z wyłącznością dla sklepu Epic Games Store. Premiery powinniśmy spodziewać się dopiero w przyszłym roku. Warto zaznaczyć, że akcja rozgrywać się będzie po wydarzeniach znanych z książek. Głównymi bohaterami produkcji zostały natomiast krasnoludy, które wyruszą z misją mającą na celu odzyskanie legendarnego krasnoludzkiego miasta Morii. Zachęcam do zapoznania się z debiutanckim trailerem.

The Lord of the Rings: Return to Moria będzie grą nastawioną na crafting oraz eksplorację z mechanikami typowymi dla gatunku survival. W przygodę wyruszyć będziemy mogli sami lub wspólnie z przyjaciółmi. Wszystko za sprawą trybu kooperacji, który przystosowany zostanie do zabawy dla aż 8 graczy. Mapy podziemi będą generowane proceduralnie, co ma zapewnić dużą regrywalność.

Po rozgrywce powinniśmy spodziewać się więc budowania, ulepszania, wytwarzania oraz eksplorowania podziemi w poszukiwaniu coraz lepszych materiałów. Jednak na każdym kroku czaić się będzie niebezpieczeństwo, a monstra czyhające pod ziemią będą stanowiły spore wyzwanie dla członków naszej drużyny. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się dość standardowo, jeśli rozpatrujemy to przez pryzmat gatunku.

Produkcja w ukochanym przez fanów uniwersum z pewnością przyciągnie wiele osób. Zastanawiam się jednak, czy jest gatunek, który wykorzysta jego potencjał. Dajcie znać, czy tytuł oparty na takich mechanikach spełnia Wasze oczekiwania.

Najważniejsze, wyróżnione przed wydawcę, cechy gry:

  • Poznaj krasnoludów lepiej niż kiedykolwiek – bogata historia znanego świata fantasy stworzonego przez J.R.R. Tolkiena została wpleciona w rozgrywkę The Lord of the Rings: Return to Moria.
  • Przetrwaj mrok: Aby przetrwać w zdradzieckich kopalniach Morii, gracze muszą oszczędzać zasoby, polować i zbierać jedzenie, a także zarządzać temperaturą i poziomem hałasu.
  • Budowanie bazy: Znajdź schronienie przed ciemnością. Odkrywaj i oczyszczaj nowe lokalizacje, aby wznosić budowle na ogromną skalę.
  • Odbuduj i przeobraź Morię: Przywróć dawno zapomniane starożytne królestwo Khazad-dûm do minionej świetności, odzyskując krasnoludzkie zabytki w miarę postępów w kampanii.
  • Eksploruj: Przemierzaj głębokie kopalnie Morii. W proceduralnie generowanych środowiskach roi się od surowców, tajemnic i niebezpieczeństw, dzięki czemu za każdym razem czekają Cię wyjątkowe przeżycia.
  • Kooperacyjny tryb wieloosobowy: Przeżywaj przygody w pojedynkę lub z nawet ośmioma znajomymi online w kooperacyjnym trybie wieloosobowym.
  • Wytwarzaj krasnoludzkie narzędzia, bronie i nie tylko: Wytwarzaj i znajduj legendarne krasnoludzkie zbroje, narzędzia, bronie i budowle.
  • Odkryj magiczne artefakty: Odkryj starożytne magiczne przedmioty, w tym miecze świecące, gdy w pobliżu są orki, mapy ukazujące lokalizację starych żył mithrilu, księgi z zapomnianymi schematami rzemiosła i amulety dające siłę lub mądrość.
  • Wydobywaj rudę i klejnoty: Zakładaj kopalnie, aby odkrywać złoża cennych surowców takich jak żelazo, złoto i kwarc oraz fantastyczne materiały, takie jak mithril.
  • Rozbudowany kreator krasnoludów: Gracze mogą przejść do krasnoludzkich legend, tworząc własnego krasnoluda w kreatorze postaci. Krasnoludy można spersonalizować na różne sposoby, aby stworzyć niepowtarzalną postać.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
12/06/2022 01:09

Myślę, że jeśli chodzi o założenia fabularne i ograniczenie się do jednej rasy to jak najbardziej takie mechaniki mi pasują do gry z uniwersum. Oczywiście skoro akcja dzieje się po wydarzeniach z LoTR to oczekuję, że będzie sporo nawiązań fabularnych do tego co się wydarzyło oraz oczekuję tego by materiał źródłowy został odpowiednio wykorzystany i być może wzbogacony tak by nie kłóciło się to z tym co znamy.

Czy jest to jednak gatunek, który w pełni wykorzysta potencjał uniwersum? Oczywiście, że nie bo w końcu zostajemy ograniczeni do jednej choć prawdopodobnie ogromnej lokacji, a dodatkowo do jednej rasy. Mimo wszystko od lat tak niewiele się działo z grami z uniwersum, że nawet to cieszy. Samo uniwersum ma potencjał na porządnego RTSa czy RPGa, a nawet na wariację rozgrywki w stylu mount & blade co udowadnia bardzo dobrze mod the last days of the third age do Warbanda, a i seria total war mogłaby dużo zaczerpnąć z tego uniwersum jako, że już udowodnili przy Warhammerze, że są w stanie zrobić dobre gry w światach fantasy (choć balans to u nich inna kwestia). Pozostaje czekać i obserwować następne materiały by się upewnić co do jakości gry.