The Lord of the Rings: Return to Moria ma datę premiery. Jest też nowy gameplay

Mikołaj Ciesielski
2023/08/24 10:15
4
0

Wiemy, kiedy survival skierowany do miłośników uniwersum Władcy Pierścieni zadebiutuje na PC i PlayStation 5.

Od zapowiedzi The Lord of the Rings: Return to Moria minął ponad rok. Na czerwcowym Summer Game Fest mieliśmy natomiast okazję zobaczyć gameplay trailer nadchodzącego survivalu skierowanego do miłośników uniwersum Władcy Pierścieni. Wczoraj natomiast deweloperzy ze studia Free Range Games oraz firma North Beach Games podzielili się kolejnymi informacjami na temat wspomnianej produkcji. Wydawca – wspólnie z twórcami – ujawnił bowiem dokładną datę premiery The Lord of the Rings: Return to Moria.

The Lord of the Rings: Return to Moria ma datę premiery. Jest też nowy gameplay

Data premiery The Lord of the Rings: Return to Moria ujawniona

Zgodnie z przekazanymi informacjami The Lord of the Rings: Return to Moria ma zadebiutować 24 października 2023 roku na komputerach osobistych oraz PlayStation 5. Deweloperzy pracują również nad wersją na konsole Xbox Series X/S, ale ta – jak się okazuje – ukaże się dopiero na początku 2024 roku. To jednak nie koniec informacji związanych z nadchodzącą produkcją skierowaną do miłośników uniwersum Władcy Pierścieni.

Obecna na targach gamescom 2023 redakcja IGN opublikowała bowiem nowy materiał poświęcony grze The Lord of the Rings: Return to Moria. Wideo pozwala sprawdzić, jak survival osadzony w świecie wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena prezentuje się w akcji. Dziennikarze mieli również okazję porozmawiać z twórcami, którzy podzieli się kilkoma szczegółami na temat swojej produkcji i opowiedzieli o powrocie Johna Rhys-Daviesa do roli Gimliego.

Wezwani do Gór Mglistych przez lorda Gimliego Lockbearera gracze obejmują kontrolę nad grupą krasnoludów, którzy mają zapuścić się w podziemia, aby odzyskać fortunę z krasnoludzkiego miasta Moria – znanego również jako Khazad-dûm lub Dwarrowdelf. Podczas misji krasnoludy będą musiały wykazać się wytrwałością, przemierzając czeluści kopalni Morii w poszukiwaniu skarbów – czytamy w opisie gry w Epic Games Store.

GramTV przedstawia:

Na koniec warto przypomnieć, że pecetowa wersja The Lord of the Rings: Return to Moria dostępna będzie ekskluzywnie w Epic Games Store. Użytkownicy PlayStation 5 będą natomiast mieli okazję nabyć również fizyczne wydanie, które trafi do sprzedaży 5 grudnia 2023 roku.

Komentarze
4
MisioKGB
Gramowicz
26/08/2023 22:27

Pomijając już fakt miernej grafiki dla mnie to wyglada dość bezcelowo. Nie pokazali w zasadzie nic ciekawego oprócz przebijania się przez skały i skakania, uwaga, po skałach z resztą randomowych gości. Nie wiem może za stary już jestem na takie coś. 

MisticGohan_MODED
Gramowicz
24/08/2023 19:17

Boshe jaki szajs... taki syf nawet 20 lat temu nie miałby szans powodzenia xp

Silverburg
Gramowicz
24/08/2023 10:45

Graficznie nie powala.
Trwa Wczytywanie