The Callisto Protocol bez kontrowersyjnego systemu. Twórcy usunęli antypirackie zabezpieczenie

Patrycja Pietrowska
2024/03/28 11:30
1
0

Z The Callisto Protocol na Steamie zniknęło antypirackie zabezpieczenie Denuvo.

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że powstaje nowa gra w uniwersum The Callisto Protocol. Choć produkcja nie zaliczyła najbardziej udanego debiutu na rynku, twórcy nie zamierzają najwyraźniej porzucać wykreowanego świata. Tymczasem okazuje się, że deweloperzy postanowili pozbyć się z The Callisto Protocol na Steamie kontrowersyjnego systemu Denuvo.

The Callisto Protocol bez kontrowersyjnego systemu. Twórcy usunęli antypirackie zabezpieczenie

The Callisto Protocol bez Denuvo. Twórcy usunęli zabezpieczenie na Steamie

Jak zauważa serwis PCGamesN, z The Callisto Protocol zniknęło zabezpieczenie Denuvo. Wskazuje na to najnowsza aktualizacja na platformie Steam, która została udostępniona po ponad roku od momentu premiery na PC. Gra pierwotnie została wydana z oprogramowaniem DRM, jednak najwidoczniej twórcy podjęli decyzję o pozbyciu się kontrowersyjnego systemu na PC.
Wielu pecetowych graczy uważa, że system Denuvo wpływa w znaczący sposób na wydajność gier, w których jest zaimplementowany. The Callisto Protocol zmagało się z problemami technicznymi po premierze na PC, a gracze zgłaszali między innymi różnego rodzaju crashe oraz bugi. Ostatecznie gra nie spełniła oczekiwań nie tylko graczy, ale również wydawcy.
Na zakończenie przypominamy, że The Callisto Protocol zadebiutowało 2 grudnia 2022 roku. Gra jest dostępna na PC oraz na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
JakiśNick
Gramowicz
28/03/2024 16:04

Ciekawe o ile wzrośnie wydajność.