The Callisto Protocol zawiodło. Zwolnienia w Striking Distance Studios

Mikołaj Ciesielski
2023/08/03 12:00
0
0

Krafton informuje o zmianach w zespole prowadzonym przez Glena Schofielda.

Już jakiś czas temu informowano, że The Callisto Protocol nie spełniło oczekiwań wydawcy pod względem wyników sprzedaży. Nic więc dziwnego, że firma Krafton postanowiła wprowadzić zmiany w studiu Striking Distance, na którego czele stoi Glen Schofield. W ich efekcie pracę w zespole straciło ponad 30 deweloperów.

The Callisto Protocol zawiodło. Zwolnienia w Striking Distance Studios

The Callisto Protocol nie spełniło oczekiwań. Striking Distance Studios traci deweloperów

W oświadczeniu przesłanym redakcji IGN poinformowano o wprowadzeniu „strategicznych zmian”, które mają zapewnić sukces „obecnym i przyszłym projektom” Striking Distance Studios. W wyniku wspomnianej restrukturyzacji ze wspomnianym zespołem pożegnało się dokładnie 32 deweloperów..

GramTV przedstawia:

Rzecznik Krafton zapowiada, że odchodzący członkowie zespołu mogą liczyć na „wsparcie materialne” w postaci outplacementu, który polega na udzieleniu pomocy zwalnianym osobom w znalezieniu nowego miejsca pracy. Firma zapewnia także, że deweloperzy otrzymają „znaczące odprawy”.

Na koniec przypomnijmy, że The Callisto Protocol dostępne jest na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat najnowszej produkcji studia Striking Distance, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja The Callisto Protocol – klasyk survival horrorów w sosie z autorskich błędów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!