Terakotowa Armia – dziś premiera planszówki od twórcy Frostpunk i Nemesis

Smolak
2022/11/09 17:00

W trakcie zabawy wcielimy się w utalentowanych rzemieślników, którzy stworzą tytułową armię.

Propozycja dla miłośników gier planszowych. Dziś do sprzedaży trafiła Terakotowa Armia, która zapowiada się naprawdę ciekawie. Jej autorami są Przemysław Fornal i Adam Kwapiński. Adama kojarzyć możecie dzięki takim tytułom, jak Frostpunk: Gra planszowa, Origins: Pierwsi Budowniczowie i seria Nemesis.

Terakotowa Armia – dziś premiera planszówki od twórcy Frostpunk i Nemesis

Terakotowa Armia pozwoli wcielić nam się w najbardziej utalentowanych rzemieślników i artystów, przed którymi postawiono zadanie stworzenia tytułowej armii. Według wierzeń i legend figury wojowników miały strzec cesarza i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym.

„Zmarł Qin Shi Huang, pierwszy cesarz Chin. W życiu pozagrobowym będzie go chronić armia wiernych wojowników - figur trzymających wieczną wartę w jego grobie. To Wam przypadnie zaszczyt zbudowania tego wspaniałego dzieła” czytamy na stronie wydawnictwa.

W trakcie zabawy graczom przyświecać będzie wyłącznie jeden cel – by zostać najbardziej docenionym twórcą. Miarą tego będą zdobyte w trakcie rozgrywki punkty. Terakotowa Armia jest tytułem przeznaczonym dla 2 do 4 osób, a przebrnięcie przez pojedynczą partię powinno zająć Wam od 90 do 120 minut. Gra rekomendowana jest dla użytkowników powyżej 14 roku życia.

Najważniejsze – wyróżnione przed wydawcę – cechy produkcji:

  • To ciekawa, wielowymiarowa, zniuansowana gra pełna wewnętrznych zależności. Zmienne cele pozwalają graczom cieszyć się rozgrywką nawet po wielu partiach.
  • Doświadczeni gracze z pewnością docenią strategiczny aspekt rozgrywki. Terakotowa armia wymaga od uczestników złożonego planowania i analizowania możliwych scenariuszy, a także przewidywania ruchów przeciwników.
  • Gra jest praktycznie pozbawiona losowości: jej jedynym przejawem są zmienne cele, które definiują sposób punktowania w danej rundzie. Cała reszta pozostaje w rękach i umysłach uczestników, których strategiczne umiejętności zdefiniują poziom rozgrywki

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!