Tchia na nowym gameplayu. Alternatywa dla The Legend of Zelda: Breath of the Wild?

Jakub Smolak
2023/02/21 08:15
1
0

Twórcy zapraszają nas do tropikalnego świata.

Tchia to propozycja od studia Awaceb. Produkcja miała pojawić się na rynku wiosną ubiegłego roku, ale finalnie premiera została przełożona na ten rok. Debiutu gry mieliśmy doczekać się w pierwszym kwartale. Nowa data premiery ciągle nie została jednak potwierdzona. Deweloperzy podzielili się natomiast kolejnym materiałem wideo, na którym możemy podziwiać tego barwnego open worlda w akcji.

Tchia na nowym gameplayu. Alternatywa dla The Legend of Zelda: Breath of the Wild?

Tchia – gameplay trailer

Spoglądając na materiały z Tchia, naprawdę ciężko wyzbyć się porównań z The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Twórcy obiecują ogromny, otwarty świat z masą różnorodnych aktywności. Interesująco prezentują się również mechaniki, za sprawą których będziemy mogli go przemierzać.

”Dołącz do Tchii podczas jej tropikalnej przygody w otwartym świecie, w trakcie której musi uratować ojca z rąk okrutnego tyrana Meavora, władcy archipelagu. Wspinaj się, szybuj, pływaj oraz żegluj łodzią po pięknych wyspach, odkrywając otwarty świat, oparty na zaawansowanym modelu fizycznym. Zmierz się w otwartych starciach z tkaninowymi żołnierzami stworzonymi przez Meavorę, w których własna kreatywność daje ci przewagę”czytamy w opisie gry na Steam.

Tchia – gameplay trailer, Tchia na nowym gameplayu. Alternatywa dla The Legend of Zelda: Breath of the Wild?

GramTV przedstawia:


Za sprawą stylistyki Tchia sprawia wrażenie gry, przy której łatwo będzie się zrelaksować, a przez to przepaść w tym świecie na wiele godzin. Warto wspomnieć, że bohaterka posiada wiele ciekawych darów. Dziewczyna potrafi przejmować kontrolę nad napotkanymi zwierzętami lub przedmiotami, a twórcy przygotowali ponad 30 grywalnych zwierzaków. Ponadto Tchia świetnie gra na ukulele, co pozwoli jej oczarować innych mieszkańców wyspy.

Na koniec przypomnijmy, że Tchia zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation 5. Według najnowszych zapowiedzi, premiery gry powinniśmy spodziewać się wiosną.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
21/02/2023 10:31

Wygląda deczko jak jakieś tech demo. Mogli trochę więcej rozgrywki pokazać. Do magii BotW temu daleko.