Tani abonament Netflix z reklamami okazał się dobrym pomysłem?

Krzysztof Żołyński
2023/03/23 10:07

Netflix postawił na tańszy abonament, wspierany reklamami i okazało się, że był to bardzo dobry pomysł.

Chociaż wszystkim nam wydawało się, że w epoce streamingów reklamy są czymś niemożliwym do zaakceptowania, Netflix postanowił pójść nieco pod prąd i mimo sporej krytyki wprowadził tanią wersję abonamentu, którego użytkownicy musieli zgodzić się na oglądanie reklam. Prawie jak w obecnej telewizji, ale jest ich mniej, a spece twierdzą, że są lepiej targetowane.

Okazuje się, że abonament wspierany reklamami był dobrym pomysłem. Tak przynajmniej sugerują dane spływające z rynku amerykańskiego, gdzie to rozwiązanie funkcjonuje od kilku miesięcy. Netlix twierdzi, że nowy abonament został dobrze przyjęty, a widzów ciągle przybywa. Ponoć udało się pozyskać milion nowych użytkowników. Dawni klienci Netflix zostali natomiast przy poprzednich planach taryfowych.

Tani abonament Netflix strzałem w dziesiątkę?

Jeżeli Netflix opublikuje w końcu twarde dane potwierdzające te wyniki, to bez wątpienia może mówić o sukcesie. Serwisowi chodziło przede wszystkim o zahamowanie spadków ilości subskrypcji, a tymczasem może się okazać, że zaczęło ich przybywać. Powodzenie w USA z pewnością zachęci szefów Netflixa, żeby myśleć o rozszerzeniu dostępności taniego abonamentu w innych regionach świata.

Kierownictwo Netflixa bez wątpienia zdaje sobie sprawę z ciągle rosnącej konkurencji na rynku streamingowym i rozumie potrzebę elastycznych zmian w celu zachowania konkurencyjności. Krytyka wprowadzenia abonamentu z reklamami okazała się bezpodstawna, bo decyzja o przejściu na taką formę oglądania jest całkowicie dobrowolna, a w droższych wersjach abonamentu reklamy się nie pojawiają.

GramTV przedstawia:

Otwarte pozostaje pytanie czy i kiedy tani abonament pojawi się w Polsce. Nie bez znaczenia jest także jego cena. Obecnie Netflix w Stanach Zjednoczonych kosztuje 9,99 dolarów za miesiąc. Dostęp do platformy z reklamami to natomiast koszt 6,99 dolarów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!