Netflix ma w planach udostępnić 40 nowych gier do końca 2023 roku

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/21 18:00

Korporacja ma bardzo ambitne plany dotyczące swojego działu gier i aktywności na rynku.

Netflix Games oficjalnie wystartowało na początku listopada 2021 roku. Od tamtego czasu korporacja zapewniła graczom 55 produkcji, w które możemy grać w ramach normalnej subskrypcji na platformie streamingowej – tyle że granie odbywa się poprzez mobilną aplikację Netflix.

Firma ma jednak bardzo ambitne plany dotyczące swojego działu gier oraz jego aktywności na branżowym rynku – wczoraj na łamach serwisu GamesIndustry.biz pojawił się obszerny artykuł, w którym przedstawiciele Netfliksa ujawnili szczegóły dotyczące planu wydawniczego.

Netflix ma w planach udostępnić 40 nowych gier do końca 2023 roku

Netflix Games bardzo ma ambitne plany

Jeśli wierzyć ich zapewnieniom, do końca bieżącego roku oferta Netflix Games zostanie rozbudowana o kolejne 40 produkcji. Oprócz tego ujawniono, że Netflix tworzy aktualnie aż 86 gier, z czego 16 jest realizowanych przez wewnętrzne studia, a 70 tworzą deweloperzy third-party.

GramTV przedstawia:

Choć korporacja odmówiła potwierdzenia doniesień sugerujących, iż do sierpnia zeszłego roku tylko 1% subskrybentów pobrało jakąkolwiek grę z oferty. Firma jest jednak naprawdę dumna z aktualnego postępu Netflix Games.

Na koniec poznaliśmy plany na najbliższą przyszłość:

  • Super Evil Megacorp (twórcy Vainglory) tworzy aktualnie ekskluzywną produkcję na licencji Netfliksa,
  • Monument Valley oraz Monument Valley 2 mają trafić do oferty w 2024,
  • powstaje nowa produkcja bazująca na serialu randkowym Too Hot To Handle od studia Nanobit,
  • 18 kwietnia odbędzie się premiera Mighty Quest: Rogue Palace – drugiej z łącznie trzech gier przygotowywanych dla platformy Netflix przez Ubisoft.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!