Super Mario Bros Film. Czy pobije rekord na najbardziej dochodową animację?

Radosław Krajewski
2023/06/05 16:40
0
1

Najnowsza animacja Illumination może stać się numerem jeden wszystkich animacji w światowym box offisie.

Animowane przygody Mario i jego brata Luigiego wciąż podbijają kina, zarabiając kolejne miliony. Już teraz Super Mario Bros. Film może poszczycić się drugim miejscem wśród najbardziej dochodowych animacji w historii. W miniony weekend produkcja przebiła wynik pierwszej części Krainy lodu z 1,290 miliarda dolarów, mając już na koncie 1,300 mld USD globalnych wpływów.

Super Mario Bros Film. Czy pobije rekord na najbardziej dochodową animację?

Czy Super Mario Bros. Film pobije rekord jako najbardziej dochodowa animacja?

Przed Super Mario Bros. Film już tylko Kraina Lodu II, która w 2019 roku zarobiła na całym wiecie łącznie 1,453 miliarda dolarów. Film Illumination musiałby zarobić więc jeszcze ponad 150 milionów USD w Ameryce oraz pozostałych rynkach, aby stać się nowym królem box office’u wśród wszystkich animacji w historii.

Będzie jednak o to ciężko z dwóch powodów. Pierwszym jest premiera Spider-Man: Poprzez multiwersum, który to film odebrał część widowni, przez co w swoim dziewiątym weekendzie w Ameryce Super Mario Bros. Film stracił 47,8% wpływów. Jest to znaczny spadek w porównaniu do 24-33% z poprzednich dwóch weekendów.

GramTV przedstawia:

Drugim powodem jest słabnąca pozycja Super Mario Bros. Film na rynkach zagranicznych. W ubiegły weekend film dołożył z zagranicy tylko 8,4 mln dolarów. W kolejnych weekendach możemy spodziewać się kolejnych sporych strat wpływów z powodu zbliżających się premier siódmej części Transformers oraz Flasha z uniwersum DC.

Analitycy przewidują, że Super Mario Bros. Film może zakończyć swój kinowy pobyt na kwocie w okolicach 1,350 miliarda dolarów globalnych wpływów. Aby pokonać Krainę Lodu II, Illumination i Universal Pictures będą musiały wprowadzić film jeszcze raz do kin w późniejszych okresie, co wielokrotnie już się zdarzało przy tak dużych premierach.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!