STALKER 2 z kolejnymi problemami. W siedzibie GSC Game World wybuchł pożar

Mikołaj Ciesielski
2023/09/11 07:40
0
0

GSC Game World uspokaja fanów i zapewnia, że w pożarze nie ucierpiał żaden z deweloperów.

W zeszłym tygodniu twórcy STALKER 2odpowiedzieli na zarzuty o downgrade graficzny i zapewnili, że zamierzają dopracować oprawę wizualną gry. Pod koniec sierpnia poinformowano natomiast, że nowa produkcja GSC Game World zadebiutuje na rynku dopiero w 2024 roku. Tymczasem okazuje się, że ukraińskie studio mierzy się z kolejnymi problemami. Kilka dni temu w siedzibie twórców gry STALKER 2 wybuchł bowiem pożar.

STALKER 2 z kolejnymi problemami. W siedzibie GSC Game World wybuchł pożar

W siedzibie twórców STALKER 2 wybuchł pożar. Kolejne problemy GSC Game World

W wyniku wojny na Ukrainie większość deweloperów ze studia GSC Game World przeniosło się do Pragi, gdzie kontynuowane są prace nad STALKER 2. Jak informuje serwis Vortex (dzięki VGC), w miniony czwartek w tymczasowej siedzibie ukraińskiego zespołu wybuchł pożar, który prawdopodobnie został wywołany przez awarię elektryczną. Zapewniono, że żaden z deweloperów nie ucierpiał, ale straty oszacowano na 1,5 mln koron czeskich, czyli około 283 tysiące złotych.

Vortex informuje, że wyniku pożaru zniszczone zostało jedynie jedno z trzech wynajmowanych przez GSC Game World pięter w wieżowcu przy ulicy Na Pankráci. We wspomnianym miejscu miały znajdować się serwery przechowujące dane związane z grą STALKER 2. Obecnie nie wiadomo jednak, czy deweloperzy stracili jakiekolwiek pliki oraz w jaki sposób cała sytuacja wpłynie na dalszą produkcję.

Informację o pożarze potwierdził również jeden z deweloperów ze studia GSC Game World za pośrednictwem oficjalnego serwera na Discordzie. Członek ukraińskiego zespołu zapewnił, że żaden z pracowników nie odniósł żadnych obrażeń, ale całe piętro nadaje się do kompletnego remontu. Trwać ma również śledztwo, które ma przynieść dodatkowe informacje na temat awarii.

GramTV przedstawia:

Wyrażamy naszą najgłębszą wdzięczność za pytania i słowa wsparcia, które od Was otrzymujemy. Żadna anomalia, nawet „Palnik” nie zatrzyma nas w dążeniu do ostatecznego celu. Radziliśmy sobie wcześniej z gorszymi sytuacjami. Wszystko jest w porządku – zapewnił jeden z deweloperów.

Na koniec przypomnijmy, że STALKER 2 zmierza na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X/S. Produkcja studia GSC Game World ma ukazać się na rynku w pierwszym kwartale 2024 roku. Dokładna data premiery gry nie jest jednak znana. Warto natomiast pamiętać, że gra w dniu swojego debiutu trafi również do usługi Xbox Game Pass.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!