STALKER 2 – GSC Game World odpowiada na atak hakerów

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/13 07:30

Deweloperzy potwierdzili włamanie na konto jednego z pracowników firmy i odpowiedzieli na atak hakerów oficjalnym oświadczeniem.

Wczoraj informowaliśmy Was o ataku hakerskim na studio GSC Game World – grupa hakerów znana jako Vestnik TSS zagrozili deweloperom poważnym wyciekiem z gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. W sieci pojawiły się pierwsze materiały; hakerzy domagają się, aby twórcy zmienili swój stosunek do graczy z Rosji oraz Białorusi i oznajmili, iż studio ma czas do 15 marca na odniesienie się do żądań. Przedstawiciele studia GSC Game World postanowili odpowiedzieć poprzez opublikowanie oficjalnego oświadczenia na Twitterze.

STALKER 2 – GSC Game World odpowiada na atak hakerów

S.T.A.L.K.E.R. 2 – twórcy odpowiadają na atak hakerów

W oświadczeniu potwierdzono włamanie na konto jednego z pracowników, na skutek którego do sieci wyciekły obrazy z gry S.T.A.L.K.E.R. 2:

W ostatnim czasie doszło do zhakowania konta jednego z naszych pracowników. (...) Jesteśmy ukraińską firmą i, jak większość Ukraińców, doświadczyliśmy wielu rzeczy, które są o wiele bardziej przerażające: zniszczony domy, zrujnowane życie i śmierć naszych bliskich. Próby szantażu i zastraszenia nas są całkowicie daremne. Nasze niezachwiane wsparcie dla naszego kraju pozostaje bez zmian – nadal będziemy robić wszystko, co możliwe, aby wspierać Ukrainę. To nie zmieni się w przyszłości pod żadnym pozorem.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Na koniec podziękowano społeczności za wsparcie i wystosowano prośbę o to, aby gracze nie przeglądali nielegalnie udostępnionych materiałów – według samych deweloperów nieaktualne lub niegotowe materiały mogą osłabić wrażenia z ostatecznego pomysłu.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!