Space Tail – polska produkcja o psie w kosmosie już dostępna

Smolak
2022/11/03 13:40
0
0

Twórcy specjalnie wybrali taką datę premiery. Dziś mija 65 lat od momentu, kiedy ludzkość wysłała psa w kosmos.

Space Tail to propozycja od polskich ekip z Enjoy Studio i Longterm Games. Gra ma dziś swoją premierę i jest dostępna na PC oraz Nintendo Switch. Data nie została wybrana przypadkowo. Dokładnie 65 lat po raz pierwszy wysłano w kosmos pierwszego psa. Historię Łajki znają chyba wszyscy. Zachęcamy do zapoznania się z premierowym zwiastunem i najważniejszymi cechami produkcji. Wideo znajdziecie poniżej.

Space Tail – polska produkcja o psie w kosmosie już dostępna

Pełny tytuł gry to Space Tail: Every Journey Leads Home, co może dawać do myślenia, że głównym celem gry będzie pomoc psiej bohaterce w znalezieniu drogi do domu. Bea, bo tak ma na imię suczka, zawędrowała tam, gdzie jeszcze nigdy nie stanęła ludzka noga. W trakcie starań pomogą jej nieocenione zmysły, takie jak węch, słuch i wrodzony spryt. Nasza podróż nie będzie jednak łatwą przeprawą, a na drodze stanie nam dużo niebezpieczeństw.

Główne – wyróżnione przez wydawcę – cechy produkcji:

  • Kosmiczny pies – Bea to zwykła suczka, wysłana przez ludzi w nieodkryty bezmiar kosmosu – nie posiada żadnych supermocy, dlatego może polegać jedynie na własnych umiejętnościach: doskonałym słuchu i węchu oraz prędkości i ogromnej chęci do pokonywania przeszkód.
  • W kosmosie wszyscy słyszą twój szczek – bohaterka Space Tail będzie musiała podbić serca obcych (lub każdy inny organ, który mają na jego miejscu). Z pomocą specjalnych gestów i ruchów może zaprzyjaźnić się (lub irytować) nowo poznane gatunki, ich odpowiedzi zaś będą kluczowe dla kontynuowania misji. W trakcie swojej podróży Bea może rekrutować również nietypowych kompanów, którzy będą towarzyszyć jej na dłuższych etapach wyprawy.
  • Rozległe i skomplikowane biomy i zagadki – astronautka Bea wkracza na zupełnie nieznane terytorium. Na każdej odwiedzanej planecie gracze trafią na nowe gatunki flory i fauny, a także będą musieli przedzierać się przez labirynty i rozwiązywać łamigłówki, żeby kontynuować podróż.
  • Ukłon w stronę kosmicznych ekspedycji – prawdziwi psi astronauci nie mieli tyle szczęścia i często oddawali swoje życie w imię postępu nauki. Space Tail chce przedstawić graczom optymistyczną i wzruszającą opowieść o psie, który wrócił ze swojej wyprawy, zwracając jednocześnie uwagę na to, ile zawdzięczamy naszym czworonożnym przyjaciołom.

GramTV przedstawia:

To doskonały moment, by wspomnieć o innych grach, w których spotkamy psy. Większość z najpopularniejszych tytułów znajdziecie w przygotowanym przez nas quizie. Chętnie posłuchamy też, który z czworonożnych bohaterów najbardziej wrył się Wam w pamięć.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!