Silent Hill 2 Remake będzie rozczarowaniem dla fanów? Tak twierdzi Sam Barlow

Mikołaj Ciesielski
2023/03/27 10:40
0
0

Scenarzysta Silent Hill: Origins i Silent Hill: Shattered Memories najwyraźniej nie wierzy w sukces produkcji Bloober Team.

W zeszłym tygodniu Piotr Babieno – prezes Bloober Team – poinformował, że Silent Hill 2 Remake jest „technicznie gotowy”, ale o dacie premiery decyduje Konami. W sukces produkcji krakowskiego studia najwyraźniej nie wierzy jednak Sam Barlow – główny projektant i scenarzysta Silent Hill: Origins oraz Silent Hill: Shattered Memories. Zdaniem twórcy Her Story i Immortality odświeżona wersja legendarnej gry z 2001 roku może nie spełnić oczekiwań fanów.

Silent Hill 2 Remake będzie rozczarowaniem dla fanów? Tak twierdzi Sam Barlow

Sam Barlow uważa, że Silent Hill 2 Remake nie spełni oczekiwań fanów

Barlow podzielił się swoją opinią na temat Silent Hill 2 Remake podczas wywiadu z PCGamesN. W trakcie rozmowy deweloper przyznał, że ogólnie nie jest fanem remasterów, a tworzenie odświeżonej wersji Silent Hill 2 nazwał „trucizną” branży. Twórca Her Story i Immortality postanowił również życzyć studiu Bloober Team powodzenia. Barlow stwierdził bowiem, że nie wie, jak można stworzyć remake Silent Hill 2 i „nie zdenerwować ludzi”.

Miejmy nadzieję, że Bloober Team stanie na wysokości zadania. Krakowskie studio już jakiś czas temu podkreślało, że Silent Hill 2 Remake powstaje „z szacunkiem do oryginału”, a sama produkcja dostarczy graczom „najwyższej klasy wrażeń wizualnych”.

Przypomnijmy, że Silent Hill 2 Remake powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5. Na ten moment nie znamy jednak daty premiery. Warto również wspomnieć, że nad grą mogło pracować inne studio, ponieważ Konami rozmawiało na temat stworzenia odświeżonej wersji hitu z 2001 roku nie tylko z Bloober Team.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!