Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Silent Hill 2 Remake dostarczy „najwyższej klasy wrażeń wizualnych”

Mikołaj Ciesielski
2023/01/09 11:00

Deweloperzy z Bloober Team zadbali również, by wizja artystyczna odświeżonej wersji była zgodna z oryginałem.

Silent Hill 2 Remake dostarczy „najwyższej klasy wrażeń wizualnych”

Maciej Głomb – główny producent Silent Hill 2 Remake – w ostatnim wywiadzie z serwisem GamingBolt ujawnił, że podczas prac nad produkcją „wyznacznikiem jakości” dla Bloober Team jest Resident Evil 2 z 2019 roku. Nie jest to jednak jedyna warta uwagi informacja, którą deweloper podzielił się w trakcie wspomnianego wywiadu. Przedstawiciel krakowskiego zespołu zapewnił bowiem, że odświeżona wersja Silent Hill 2 dostarczy „najwyższej klasy wrażeń wizualnych”.

Silent Hill 2 Remake zachwyci graczy oprawą wizualną?

Główny producent Silent Hill 2 Remake podkreślił, że dla studia Bloober Team oprawa wizualna zawsze była jednym z najbardziej istotnych elementów i w przypadku wspomnianej produkcji możemy spodziewać się podobnego podejścia. Fani oryginału mogą natomiast spać spokojnie, ponieważ rodzimy deweloper zadbał o to, by wizja artystyczna remake’u była zgodna z pierwowzorem.

Na początku produkcji wspólnie z Masahiro Ito wykonaliśmy wiele prac początkowych, by upewnić się, że jesteśmy zgodni co do wizji artystycznej. Nasze zespoły 2D i 3D są najlepsze w swoich dziedzinach, więc gracze mogą oczekiwać najwyższej klasy wrażeń wizualnych – zapowiada Głomb.

GramTV przedstawia:

Deweloper dodał również, że studio przeprowadziło już „wczesny test zewnętrzny”, który przyniósł pozytywne opinie. Główny producent Silent Hill 2 Remake podkreślił także, że przed zespołem jeszcze dużo pracy, ale jednocześnie jest „bardzo optymistycznie nastawiony do przyszłości”.

Przypomnijmy, że Silent Hill 2 Remake powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5. Niestety na ten moment nie znamy daty premiery gry na wspomnianych platformach.. Warto również wspomnieć, że nad grą mogło pracować inne studio, ponieważ Konami rozmawiało na temat stworzenia odświeżonej wersji hitu z 2001 roku nie tylko z Bloober Team.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!