Silent Hill 2 Remake jest „technicznie gotowy”, ale o premierze decyduje Konami

Mikołaj Ciesielski
2023/03/23 09:50

Deweloperzy ze studia Bloober Team zbliżają się do końca prac nad odświeżoną wersją kultowej produkcji.

Silent Hill 2 Remake ma dostarczyć graczom „najwyższej klasy wrażeń wizualnych”, a Bloober Team już jakiś czas temu zapewniało, że odświeżona wersja kultowej produkcji z 2001 roku powstaje „z szacunkiem do oryginału”. Tymczasem okazuje się, że prace nad wspomnianym tytułem zmierzają ku końcowi. Niewykluczone więc, że wkrótce poznamy dokładną datę premiery gry.

Silent Hill 2 Remake jest „technicznie gotowy”, ale o premierze decyduje Konami

Bloober Team kończy prace nad Silent Hill 2 Remake

Piotr Babieno – prezes Bloober Team – poinformował w rozmowie z PAP Biznes (dzięki Bankier), że Silent Hill 2 Remake jest „technicznie gotowy”. Deweloperzy muszą co prawda dopracować jeszcze kilka elementów, ale zakończenie prac nad grą zbliża się wielkimi krokami. Szef krakowskiego studia podkreślił jednak, że o dacie premiery decyduje wydawca.

Silent Hill 2 jest technicznie gotowy. Nie oznacza to, że gra jest skończona, ale jesteśmy blisko. Kwestie harmonogramu wydawniczego leżą jednak po stronie naszych partnerów, to jak będzie wyglądała promocja i kiedy zadebiutuje tytuł, nie leży bezpośrednio w naszych rękach – powiedział Babieno.

GramTV przedstawia:

Wygląda więc na to, że w obecnej chwili nie pozostaje nam nic innego, jak wypatrywać oficjalnych komunikatów ze strony Konami. Niewykluczone, że japońska firma zdecyduje się wkrótce podzielić nowymi materiałami i szczegółami na temat Silent Hill 2, zwłaszcza że – jak informuje prezes Bloober Team – gra jest niemal ukończona.

Przypomnijmy, że Silent Hill 2 Remake powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5. Niestety na ten moment nie znamy daty premiery gry na wspomnianych platformach.. Warto również wspomnieć, że nad grą mogło pracować inne studio, ponieważ Konami rozmawiało na temat stworzenia odświeżonej wersji hitu z 2001 roku nie tylko z Bloober Team.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!